84,00 TL
63,84 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
20,16 TL
Televizyon ve Siyasal Sistem Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 201
ISBN: 9789755331317
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2001
Bülent Çaplı
Bülent Çaplı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Televizyon ve Siyasal Sistem Kısa Özet

    Son yıllarda televizyon sistemlerinde yaşanan değişimler sonucunda hemen hemen her ülkede yeni bir model arayışının başladığı gözlenmekte. Bu arayış sonucunda belirlenen modeli gerçekleştirmek amacıyla da yeni iletişim politikaları oluşturulmakta.Türkiye'de de bu tür bir model oluşturmak amacıyla özellikle bazı Batı Avrupa ülkelerinin televizyon sistemleri oldukça sık bir biçimde örnek gösterilmekte.

    Televizyon ve Siyasal Sistem, örnek olarak adları sıkça anılan Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa'nın televizyon sistemlerini incelemekte. Kitapta, bu ülkelerin siyasal sistemleri ile televizyon arasındaki kurumsal bağlantıların izleri araştırılmakta. Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa'nın kendilerine özgü kamu politikası tarzlarının televizyon alanında da geçerli olup olmadığı araştırılmakta.

    Bir yandan kamu hizmeti yayıncılık kurumları ile siyaset kurumları arasındaki ilişkiler çözümlenmeye çalışılırken, diğer yandan da televizyon alanındaki düzenleyici örgütler, yapısal, örgütsel ve işlevsel açıdan incelenmektedir.

  • 2. Hamur

Televizyon ve Siyasal Sistem Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.