sadsad x
asdasd

Tehlikeli Atıkların Yönetimi

Birsen Yayınevi

İlhan Talınlı

300,00 TL
240,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Tehlikeli Atıkların Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 316
ISBN: 9789755116501
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
İlhan Talınlı
İlhan Talınlı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tehlikeli Atıkların Yönetimi Kısa Özet

  ...On binlerce tehlikeli maddeyi üretme ve tüketme sürecinde iken yönetim zaferleri oluşturanlar bu süreçlerden oluşan atıkların yönetimine de aynı ilgiyi göstermelidir. Çevreyi sürdürülebilir kalkınma koşuluyla yönetmek mümkün değildir. Ekonomik, sosyal ve politik faktöerleri de içeren bir çevre yönetim sistemi ile ancak sürdürülebilir bir yaşam sağlanabilir.

  ...Sınırlar ötesi tehlikeli atık transferine olumlu bakılmaması ve uluslararası hükümranlık hakları ile atık ticaretinin reddedilmesi gerekir. Çünkü ekosistem sınırları ile ülkelerin sınırları aynı değildir ve uluslararası kabul görmüş ortak bir yönetim biçimi henüz belirlenememiştir. Daha da ötesi ülkelerin tehlikeli atık yasalarının bunu sağlaması mümkün görülmemektedir.

  ...büyük ölçüde lisans öğrencilerine yönelik akademik bir dille yazılmış ders kitabı olmasına rağmen atık üreticilerine, yasa yapıcılara veya karar vericilere yönetim temelinde yeni ve model olabilecek araştırma ve uygulama örnekleri de içermektedir.

  Bilim sadece anlamak ve öğrenim ise onu yakalamaktır. Okuyucu bu kitapta da literatürden alıntılar ve aktarılanlar yanında yönetmelik ve yasaların karmaşık cümlelerinden oluşmuş bir öğreti ile karşılaşabilir. Öğrenmenin güzelliği öğretinin basit oluşundadır. Bu güzelliği yaklalamak  için ezberlenen ve tekrarlanan cümlelerin olduğu keskin virajlı zor sayfaları güvenle geçip kitaptaki özgünlüğü ve basitliği barındıran eve ulaşmalısınız Umutsuz ve yorgun olursanız eğer, o ev halkından değilsiniz demektir...

  - İlhan Talınlı

 • 1. Hamur

Tehlikeli Atıkların Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.