Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi ve Yüklenicinin Temliki İşleminden Kaynaklanan Davalar

Adalet Yayınevi

İzzet KARATAŞ

88,00 TL
80,96 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
7,04 TL
Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi ve Yüklenicinin Temliki İşleminden Kaynaklanan Davalar Hakkında Bilgiler
Türü: Özel Hukuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 646
ISBN: 9786054144723
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2009
İzzet KARATAŞ
İzzet KARATAŞ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi ve Yüklenicinin Temliki İşleminden Kaynaklanan Davalar Kısa Özet

  Taşınmaz satış vaadi sözleşmeleri toplum hayatında sıkça başvurulan sözleşme türlerindendir. Türk hukuk uygulamasında da önemli bir yeri vardır. Tapu işlemlerinin gerektirdiği uzun ve bıktırıcı şekle ilişkin merasimlerden uzak oluşu ve bu halin getirdiği kolaylık, halkın ihtiyacına cevap vermesi, satış vaadi sözleşmesine sıkça başvurulmasının önemli nedenidir.

  Hukuk davaları arasında sayıca önemli bir yer tutan bu konuda yayınlanmış çok değerli eserler bulunmaktadır. Fakat, özellikle yüklenicinin, ister adi yazılı sözleşme ile isterse satış vaadi sözleşmesi yaparak şahsi hakını üçüncü kişiye temlik etmesi ve bunun neden olduğu davalar, konunun en az incelenen boyutudur.

  Kitap beş ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde bazı kavramlar üzerinde durulmuştur. İkinci bölüm taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin kuruluşuna ilişkindir. Üçüncü bölümde, satış vaadi sözleşmesinin ifası bütün yönleri ile incelenmiştir. Dördüncü bölümün konusunu satış vaadi sözleşmesinin ifasına engel olan nedenler oluşturmaktadır. Beşinci bölümde ise taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin bazı fesih nedenleri incelenmiştir.

  Bu bölümün sonunda uygulamaya ilişkin çok sayıda Yargıtay kararlarına yer verilmiş, kararlar metin bölümüne kısa olarak alınmış ise metin bölümüne verilen numaralarla okuyucuya, aynı kararlara tam olarak ulaşma kolaylığı sağlanmıştır.

 • 1. Hamur

Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi ve Yüklenicinin Temliki İşleminden Kaynaklanan Davalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.