Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA!
40,00 TL %10
bkmkitap.com
Fiyatı
36,00 TL
Fiyat Alarmı
 • Bu kitabın amacı, Ziraat Fakültelerinde *Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği* dersini alan lisans öğrencilerine temel bilgiler vermektedir. Bununla birlikte; kitapta tarım ekonomistleri, ziraat mühendisleri, çiftçiler, kısaca ekonomi biliminin temel ilke ve kavramlarını kullanarak tarımsal problemlere çözüm arayanlara yararlı olabilecek bilgiler de bulunmaktadır.

  Kitapta yer verilen bilgilerin öğrencilere ve konuya ilgi duyanlara ışık tutacak nitelikte ve uygulamalı olmasına dikkat edilmiştir. Konuları daha iyi anlayabilmek ve kitaptan daha iyi yararlanabilmek için ekonominin temel ilke ve kavramlarını bilmek gerekir. Bu nedenle öğrencilerin bu derste önce *Ekonomi* dersini almaları iyi olur.

  Kitapta işlenen başlıca konular; Tarım Ekonomisinin tanımı, kısa tarihi, tarımsal ekonomik problemlere yaklaşım yöntemleri, tarımsal üretim sektörünün özellikleri, tarımın Türkiye ekonomisine katkısı, tarımsal üretim ekonomisi, doğal kaynaklar ekonomisi ve değer biçme, tarım ve uluslar arası tarım politikası, tarımsal üretim faktörleri, tarımsal finansman ve sermaye, tarımsal işletme yönetimi ve analizi, tarımsal pazarlama ve tarımsal kooperatifçiliktir. Bu kitap 13 bölümden oluşmaktadır.

  Boyutlar(cm)
  :
  16 x 16 x 0
  Sayfa Sayısı
  :
  415
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.