Tarikat-i Muhammediyye 2. Hamur

Demir Kitabevi

İmam-ı Birgivi

175,00 TL
134,75 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
40,25 TL
Tarikat-i Muhammediyye 2. Hamur Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 558
ISBN: 3990000006957
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
İmam-ı Birgivi
İmam-ı Birgivi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Tarikat-i Muhammediyye 2. Hamur Kısa Özet

    Şeytan, insanın apaçık düşmanıdır. Onun bütün emeli, imanı yok etmek, ateşte ebedi kalmaya yol açmaktır. Kulu taatten dışarı çıkarmak, kahredici bir zulme saptırmak ister. İnsanı oyalayıp hayırlı işlerden geri bırakmaya, derece ve mertebelerden aşağı düşürmeye çalışır. Sarsılmaz bir gayretle, insanı manevi zaferden alıkoymaya çabalar. O ancak kendi hempaları cehennem yaranından olsun diye onları davet eder. O halde, korunma sebeblerini al ve şeytanı düşman edin!

    Dünya fanidir, çabucak zeval bulup harap olacaktır. Dünyanın izzeti zillet, ni’metleri nikbet, şerâbı serabdır. Ahiret evi ise sermedi hayatın ta kendisidir. O, iman ehlinden olup da sakınanlar için hazırlanmıştır. İzzeti baki ve sonsuzdur. Ni’metleri sade ve devamlıdır. O gün için çehreler vardır ki Rablerine bakarlar; parlar ve aydındırlar. Rableri katında hoşnutluğa ermiş, gönülleri yatışmıştır. O’ndan razı ve O’na şükredicidirler.

    İşte bu nimetin ve en üstün lezzetin, fevz ü felahın, en büyük saadetin kendisidir. Bunlara erişmek ancak itikadlarda, sözlerde huylarda ve işlerde evvelkilerin ve sonrakilerin efendisi, peygamberlerin sonuncusu olan Efendimiz’e uymakla elde edilebilir. Tarikat-i Muhammediye adlı bu seçkin eser, Resulüllah (S.A.V.) Efendimiz’in açtığı bu nurlu ve mübarek yoldan nasıl yürüneceğini delilleriyle ortaya koymaktadır...

  • 2. Hamur

Tarikat-i Muhammediyye 2. Hamur Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.