Tarihin Alacakaranlığında

Dergah Yayınları

Ali Birinci

260,00 TL
197,60 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
62,40 TL
Tarihin Alacakaranlığında Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 733
ISBN: 9789759952082
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2010
Ali Birinci
Ali Birinci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Tarihin Alacakaranlığında Kısa Özet

  Hal tercümesi metinleri sadece ele aldığı kişinin şahsî hikâyesini vermekle sınırlı kalmaz, aynı zamanda bir dünyaya işaret eder. Bu dünyanın içinde biyografisi yazılan kişinin dönemi, o dönemin insanları, dost ve düşman o insanların arayışları, beklentileri, zaferleri, hüsranları, geçmiş ve gelecek tasavvurları, hırçın yahut mûnis mizaçları bir şekilde vardır.

  O bakımdan iyi yazılmış bir biyografi bize bir dönemi hatta bir mekânı, bir coğrafyayı da resmeder. Resimde yaşama biçimlerine, mücadele tarzlarına, ahlâk anlayışlarına dair canlı veya silik izler, çizgiler, renkler bulunur.

  Ali Birinci yakın devir Türk müelliflerin, bizim insanlarımızın biyografilerine, en hurde malumat ihtiva edenlere varıncaya kadar kaynaklarına heyecanla, zevkle, sabırla ve sevgiyle yaklaşan, buna rağmen akademik ve fikri mesafeleri, ölçüleri korumaya çalışan yazarlardan biridir.

  Tarihin Alacakaranlığında yazarın ikinci büyük biyografi kitabı. Bir öncesinde Tarihin Gölgesinde vardı. Meşâhir-i meçhûle artık daha bilinir halde. Yakın tarihin alacalı yüzleri aydınlanıyor.

 • 2. Hamur

Tarihin Alacakaranlığında Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.