sadsad x
asdasd

Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları

My Kitap Yayıncılık
16,00 TL
11,04 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
4,96 TL
Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786056191893
Kapak: Ciltsiz
Ömer Altıntop
Ömer Altıntop
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları Kısa Özet

    Bütün tarihçiler ve tarih bilimi Orta Çağ’ı, batı dünyasının karanlık devri olarak nitelendirirken aynı çağı ise Doğu’nun Altın Çağı olarak izah ediyor.

    Öyle bir devir düşünün ki, adaletli yönetimler, bilim ve sanata önem veren yöneticiler, her kentin adeta kültür sanat merkezlerine dönüştürüldüğü, çağdaş eğitim kurumlarının kurulduğu, ve bu kurumlarda yetişen binlerce ilim adamını yaşadığı bir çoğrafya... Böylesine mükemmel bir atmosferde çağlara ışık tutan insanların yetiştiğini biliyor musunuz?

    Dünya kültür ve medeniyetini gelişmesine önemli katkıları bulunan müslüman bilim adamlarımızın yaşam öykülerini ve bilime hizmetlerini inceledik. Günlük hayatta icatlarını kullandığımız ama ismini bilmediğimiz bilim adamlarımızın isimleri şunlardır: Ali Bin İsa, Gıyaseddin Cemşid, Ali Bin Rıdvan, Ali Kuşcu, Bitruci, Cabir Bin Hayyan, El Cezeri, Ebheri, Fatih Sultan Mehmet, Kadızade Rümi, Ebu’l Vefa, Ebü’l Fida, El-Kindi, İbn-i Firnas, İbn-i Sina, İbnü’n-Nefis, Lagari Hasan Çelebi, Mimar Sinan, Ömer Hayyam, Sabit Bin Kurre, Takiyyüddin Raşid, Uluğ Bey, El-Kazvini, Er-Razi...

Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.