sadsad x
asdasd

Tabiatın Kalbi’ne Can Suyu: Seben Gölü

Tunçay Yayıncılık

Hüseyin Tunçay

29,00 TL
21,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tabiatın Kalbi’ne Can Suyu: Seben Gölü Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji Araştırma ve İnceleme Kitaplar
Sayfa Sayısı: 196
ISBN: 9786056561474
Kapak: Ciltsiz
Hüseyin Tunçay
Hüseyin Tunçay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tabiatın Kalbi’ne Can Suyu: Seben Gölü Kısa Özet

    Türkiye’nin ve dünyanın en güzel yörelerinden biri olan Bolu’nun yeni bir ‘inci’si haline gelen, Abant’ın 7 katı büyüklüğüne ulaşan, güzelliği ile herkesi büyüleyen Seben Gölü, ‘Tabiatın Kalbi’ olarak nitelenen Bolu’nun güzelliğine güzellik katıyor.
    Bu kitap, günümüzde Türkiye’de çok tanınmasa da bu gölün ortaya çıkış öyküsünün ortaya konması ve gelecekte Türk turizminde önemli bir yer tutacak Seben Gölü’nün oluşmasında katkıda bulunanların tarihe not düşülmesi adına hazırlandı.
    Çalışmada, çoğumuzun tanımadığı bir avuç insanın Seben’de yaşanan kuraklık sonrası ortaya attığı göl fikrinin nasıl hayat bulduğu, bugün gözümüzle gördüğümüz harika yaşam alanının nasıl vücut bulduğu, röportajlar, resmi yazışmalar, belgeler, fotoğraflar ve mahkeme kararlarıyla bütün halinde öyküleştirilerek sunuluyor. Göl, gerek sulamayla getireceği canlılık gerekse turizm alanında önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmelerle Seben’e hayat verecek. Abant ve Gölcük gibi dünya markası doğal güzelliklere sahip Bolu yeni bir ‘inci’ye daha sahip olacak.

Tabiatın Kalbi’ne Can Suyu: Seben Gölü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.