sadsad x
asdasd

Süryani Kadını'nın Toplumdaki Konumu

Sabro Yayınları
10,00 TL
8,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Süryani Kadını'nın Toplumdaki Konumu Hakkında Bilgiler
Türü: Kadın Feminizm Kitapları
Sayfa Sayısı: 98
ISBN: 9786056544774
Kapak: Ciltsiz
Aynur Özgün
Aynur Özgün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Süryani Kadını'nın Toplumdaki Konumu Kısa Özet

  1915 soykırımı (Sayfo) Süryani kadını üzerinde büyük etkiler bırakmış ve toplumsal bir tramvaya ve tahribata da yol açmıştır. Bu dönemden sonra Süryani kadını kapanarak toplum içinde pasifsizleşmeye başlamıştır. Bu şekilde Süryani kadını toplumdaki etkin gücünü ve dinamiğini kaybetmiş oldu.

  - Rima Tüzün

  Eski bir Babil yazıtında, İnanna şöyle haykırır hayata; "ben ki tanrıça İştar'ım, hayat denilenim, siz bana ölüm deseniz bile... Yasa denilenim, siz bana kuraldışı deseniz de. Aradığınız benim ve bulduğunuz. Dört bir yana saçtınız beni ve şimdi parçalarımı topluyorsunuz."

  - Güler Yıldız

  Süryani kadını kendine özgü örgütsel eğitim çerçevesinde, bütün kadın kesimlerini mücadeleye katmakta öncü rol oynamaya başlamaktadır. Süryani kadını diplomatik, askeri ve politik alanlarda irade sahibi olmaya ve bölgedeki kadınlarla sayanışma gerçekleştirerek köleci zihniyete karşı artık baş kaldırmaktadır.

  - Nazira Gouriye

  Süryani halkının kendini her anlamda, çeşitli platformlarda göstermesi ve varlık gösterebilmesi açısından Süryani kadınına oldukça büyük bir görev düşüyor. Kadınlar artık evlerinden ibaret görmemeli hayatı. Dışarıda da bir yaşam mücadelesi verilmesi gerektiğinin bilincinde ve dimdik ayakta durabilecek kadar güçlü Süryani kadını portresi var aslında karşımızda.

  - Nurgül Çelebi

  Neden demokratik ulus kadın sistemidir? Çünkü özgürlüklerin sistemidir. Kadındır, jineolojidir, komün ekonomidir, öz savunmadır, özgür inançtır, aydınlanmadır. Bize öğretilenlerin bizi nasıl nesnelleştirdiğini demokratik ulusla ortadan kaldırıp yaşamın öznesi olma sistemimizdir.

  - Ayşe Gökkan

Süryani Kadını'nın Toplumdaki Konumu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.