Süper Çocuk mu, Mutlu Çocuk mu?

Kronik Kitap

Debra Fox Gansenberg

295,00 TL
191,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
103,25 TL
Süper Çocuk mu, Mutlu Çocuk mu? Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786057635907
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 72 adet satılmıştır.
Debra Fox Gansenberg
Debra Fox Gansenberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Süper Çocuk mu, Mutlu Çocuk mu? Kısa Özet

  *İster çiçeği burnunda ister deneyimli birer anne baba, isterseniz anne baba adayı olun, hedefiniz süper çocuklar yetiştirmek değil; yaşamın karşısına çıkardığı her şeyle zarafet, cesaret ve güçlü mizah duygusunu kullanarak baş edebilecek dengeli ve mutlu bireyler yetiştirmek olmalıdır.*

  -Lisa Sugarman

  Z kuşaği ebeveynlerine yeni ve benzersiz bir yaklaşim!

  Daha akıllı, daha hızlı, daha başarılı, daha popüler, daha daha daha… Sizin de çevreniz çocuklarının yolundaki her engeli ortadan kaldıran, asla başarısız olmalarına veya düşmelerine izin vermeyen, aktiviteden aktiviteye koşuşturan ebeveynlerle mi çevrili? Yoksa siz de onlardan biri misiniz? Çocuğunuz bir düştü mü bir daha kendi başına ayaklanamamasından mı korkuyorsunuz?

  Yalnız değilsiniz.

  Günümüz anne babalarının çoğu çocuklarının yanlış yapmalarının normal (hatta gerekli olduğunu) kabul etmekte zorlanıyor. Çocukların spordan müziğe, matematikten yabancı dile, sanattan örnek bir *süper çocuk* olmaya kadar pek çok konuda diğer çocukları geçmeleri bekleniyor. Ve bu çocuklar birer superman olamamalarıyla baş edemiyorlar.

  Yazar ve ebeveynlik uzmanı Lisa Sugarman, ebeveynlere, çocukların engellerle yüzleşmesinin önemini hatırlatarak, sosyal ve duygusal gelişimden bilişsel gelişime, önemli gelişimsel dönüm noktalarından bunlarla nasıl başa çıkabileceğine kadar pek çok konuda yol gösteriyor. Mizahi üslubuyla bir ebeveynin başa çıkması gereken gerçek meseleleri masaya yatırıyor. Kusurlarıyla barışık çocukların, onlara büyümek için alan ve fırsat verildiğinde çok yönlü yetişkinler olabileceğini hatırlatıyor. Aile terapisti Debra Fox Gansenberg de her bölümün sonunda klinik bakış açısıyla stratejiler, püf noktaları ve dil kullanımı önerileriyle dolu bir takım çantası sunuyor.

  "Süper Çocuk mu, Mutlu Çocuk mu?" ile çocuğunuza başarı kadar başarısızlığı da kabul etmek ve devam edebilmek için gerekli becerileri kazandıracak, böylece gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardım edeceksiniz.

 • 2. Hamur

Süper Çocuk mu, Mutlu Çocuk mu? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.