Süper Bağlantılı

Der Yayınları

Mary Chayko

220,00 TL
202,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
17,60 TL
Süper Bağlantılı Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Medya ve İletişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 295
ISBN: 9789753535069
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 14 adet satılmıştır.
Mary Chayko
Mary Chayko
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Süper Bağlantılı Kısa Özet

  Süper bağ(lantı)lı toplumda yaşamak ne anlam ifade ediyor?

  Mary Chayko bu kitabında ilgi duyduğu sosyoloji, iletişim, psikoloji, medya ve teknoloji araştırmaları literatüründen kavrayışları bir araya getirerek; dijital teknoloji ve toplum hayatını irdelemektedir.

  Yazar modern tekno-sosyal hayatın anlaşılabilmesi için anahtar anlayışlar ve kavrayışların birleştirilebilmesi amacıyla birbiriyle kesişen farklı alanlardan bulguları bir araya getirmektedir. Birbirini takip eden bölümlere içerik sağlamak için internet ve dijital/mobil/sosyal medya tarihi hakkında ilgi çekici bir giriş yaparak, dünyanın tamamının süper bağ(lantı)lı olmadığını ayırt ederek, yüksek-teknolojili toplumlar ile teknolojik bakımdan daha az gelişmiş olanlar arasında ki karşılaştırmayı yapmaktadır.

  Dijital teknolojinin modern enformasyon çağının şekillenmesine nasıl yardımcı olduğu; enformasyon paylaşımı ve gözetim; dijital sosyalizasyon ve benliğin gelişimi; dijital eşitsizlikler; küresel etkiler ve internet ile dijital medyanın sosyal kurumlara etkisi gibi konuları bağımsız bölümlerde ele alarak değerlendirmektedir. Bölümlerde ilgili konuların örneklendirilmesi için yazar tarafından gerçekleştirilmiş olan yüz-yüze ve elektronik posta görüşmelerinden alıntıları içermektedir. Sonuç olarak internet, sosyal medya ve mobil cihazlardan etkilenen, çağdaş sosyal hayatın çığır açan bir analizi ile karşılaşmaktayız.

 • 1. Hamur

Süper Bağlantılı Hakkında Yorumlar