Sulh Halinde Avukatın Ücret Alacağı

Adalet Yayınevi

Candaş İLGÜN

170,00 TL
156,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
13,60 TL
Sulh Halinde Avukatın Ücret Alacağı Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 301
ISBN: 9786051469799
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Candaş İLGÜN
Candaş İLGÜN
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sulh Halinde Avukatın Ücret Alacağı Kısa Özet

  Bu eserin hazırlanmasında temel neden özellikle toplumumuzun sosyal ve kültürel yapısı gereği müvekkil ile avukat arasında çoğu zaman yazılı ücret sözleşmesi yapılamamaktadır. Bu durum ihtilafların artmasına neden olmaktadır.

  Özellikle avukatın ücret alacağı kendi müvekkili ile daha sonrasında bazı ihtilaflar doğmaktadır.

  Büyük emekler ve uğraşılar veren avukatların özellikle tarafların sulh olması halinde vekalet ücreti alacakları ne olacaktır.

  1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile bu Kanunda değişiklikler yapan 4667 ve 5043 sayılı kanunlarda, avukatlık ücreti ve avukatlık ücretinden doğan uyuşmazlıklara ilişkin farklı hükümler yer almaktadır. İş sahibinin birden çok olması halinde bunlardan her biri, sulh veya her ne suretle olursa olsun taraflar arasında anlaşmayla sonuçlanan ve takipsiz bırakılan işlerde her iki taraf avukat ücretinin ödenmesi hususunda müteselsil borçlu sayılırlar.

  Kanunun açık düzenlemesine rağmen uygulamada sulh halinde avukatın ücret hesabının hatalı olarak hesaplandığı bu durumda yerel mahkemeler ve bilirkişiler tarafından hatalı değerlendirilmeler yapıldığı görüldüğünden sadece bu konunun işlendiği bir kitap ele alınmıştır.

  Bu konuda Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin yerleşik kararları ele alınarak özellikle uygulamada hatalı kararların önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

 • 1. Hamur

Sulh Halinde Avukatın Ücret Alacağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.