sadsad x
asdasd

Suat Salih Asral Hayatı-Sanatı-Eserleri

Gece Akademi

Haluk Öner

86,44 TL
51,86 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
34,58 TL
Suat Salih Asral Hayatı-Sanatı-Eserleri Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 282
ISBN: 9786057623775
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Haluk Öner
Haluk Öner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Suat Salih Asral Hayatı-Sanatı-Eserleri Kısa Özet

  *Günlerin getirdiklerine kanaat lâzım. Bâhusus çok def’a önümüze yığdığı kuru ot yığınları arasında, taze ve kokulu bir bahar demetine tesadüf de kabil oluyor. Ali Suat Bey’in (Suat Salih Asral) okuyucuları bu ikincisini çok bulacaklar ve memnun olacaklar. Hele şiirde biraz da elle tutulur ve gözle görülür şeylerden hoşlanırlarsa, bu memnuniyet çoğalacaktır.*
  Ahmet Hamdi Tanpınar

  Suat Salih Asral, Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının zirve şahsiyetlerinden biri olmasa da edebi kişiliğindeki biçim, dil ve içerik uyumu; şiir kişilerinin ortaya koyduğu karakter gibi özgün tarafları onu Cumhuriyet devri Türk şiirinin taşıyıcı ve temsilcilerinden biri konumuna getirir. Milli Mücadele yılları, uzak tarih, küçük adam tipi, yalnızlık ve can sıkıntısı temaları, dil hassasiyeti gibi edebi kişiliğinde ön plana çıkan karakteristik özellikler, Asral’ın Cumhuriyet devri Türk edebiyatında anılması gereken bir şahsiyet olduğunu göstermektedir.

  Elinizdeki çalışma, Suat Salih Asral’ın hayatı, sanatı ve eserlerine bütünlüklü bakmayı; içerik, yapı, dil ve üslup açısından şiirlerini tasnif etmeyi; romanı ve tiyatroları hakkında değerlendirmeler yapmayı amaçlamaktadır.

 • 2. Hamur

Suat Salih Asral Hayatı-Sanatı-Eserleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.