sadsad x
asdasd
400,00 TL
348,00 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
52,00 TL
Su Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 1136
ISBN: 9786059666732
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Cihangir Özünlü
Cihangir Özünlü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Su Yönetimi Kısa Özet

  Ne Antonie Laurent Lavoisıer, ne Dimitri ivanovich Mendeleyev ne Robert Boyle, ne Micheal Faraday, ne de Amedeo Avogadro, Dünyanın en büyük kımyacısı SU` dur.

  Kimyadaki elementler periyodik cetvelde belirli bir düzene göre yer alır ve bu düzene göre de elementlerin ve bileşiklerin davranışları kimyacılar tarafından önceden bilinir.

  1) Periyodik cetvelde suyun kaynama noktası değerlendirildiğinde su için beklenen kaynama noktası -80°C`dir. Ancak su ilk kural ihlalini burada yapar ve +100°C` de kaynar.

  2) Kurala göre su -100°C` de donması gerekirken su bu önermeyi de insafsızca bozar ve ikinci kural ihlalini yaparak 0°C`de donar.

  3) Suyun katı hal yoğunluğu, sıvı hal yoğunluğundan daha büyük olması gerekirken, su tam tersi şekilde davranır ve üçüncü kural ihlalini gerçekleştirir.

  4) Bütün sıvıların hacimleri ısıtılınca artar, suyunda ayni davranışı göstermesi gerekirken su +4°C sıcaklıkta minimum hacimdedir ve biz +4°C`deki suyu ısıtır veya soğutursak, hacmi artar. işte bu da suyun dordüncü kural ihlalidir.

  5) Suyun termal iletkenliği, yani ısıyı iletebilme yeteneği, bilinen diğer tüm sıvılardan en az dört kat daha yüksektir. Burada garip olan, su buz formuna geçtiğinde beşinci kural ihlalini de gerçekleştirerek nedendir bilinmez termal iletkenliğini düşürür. (Su şimdilik bildiğimiz tam 40 adet kural ihlali yapmaktadır)

  Yukarıda belirtilen ilk 5 kural dışındaki ihlalleri, bu kitabın içinde yapacağınız yolculuk sırasında bulmanız ümidiyle.

 • 1. Hamur

Su Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.