Sıralama seçin
Toplam 141 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2
Toplam 141 ürün görüntüleniyor.
1 2

Stephan King Kimdir?

21 Eylül 1947’de ABD’de dünyaya gelen Stephen King, 11 yaşında Durham’a taşınmıştır. Üniversite yıllarında bilimle ilgilenerek bu alanda kitaplar okumaya başlamıştır. Yazara ait 60’dan çok kitap bulunmaktadır. 1982 senesinde Kara Kule eserini yazmaya başlamış ve 2005 yılında bitirmiştir. Stephen King, 1963’de yazdığı kısa hikayeleri toplayarak yayınlamıştır. Yayımladığı kitap, dergilerde basılarak yazarın popülerliğini artırmıştır. Kolejde öğretmenlik yapmaya başlayan yazar, kitap yazmayı ihmal etmemiştir. İlk romanı olan Göz ile beğeni toplayan yazar, sırasıyla Medyum ve Mahşer eserlerini yayımlamıştır. Korku edebiyatı içerisindeki eserleri sinemaya uyarlanarak izleyicilerle de buluşmuştur. Gerilim, macera ve aksiyonun yoğun olduğu eserlerin büyük çoğunluğu Türkçe’ ye çevrilmiştir. Stephen King kitapları korku ve macera dolu içeriğiyle her yaştan okura seslenmektedir. Stephen King kitapları set olarak veya tek tek okunmaya uygundur. Eserler, fantastik ögeleri içerisinde barındırmaktadır.

En İyi Stephen King Eserleri Hangileridir?

En iyi Stephen King kitabı tavsiyesi için öncelikle eserlerin konularını bilmek gerekmektedir. Yazara ait eserler, beyaz perdeye uyarlandıktan sonra da ilgi kazanmayı başarmıştır. Stephen King Sanal Gerçeklik kitabı olan The Lawnmower Man, Angelo ismindeki doktorun sanal gerçekliği ve ilaçları kullanarak geliştirdiği sistemi anlatmaktadır. Bilim kurgu, korku, fantastik, macera gibi çeşitli konulara eserlerinde yer veren yazar, okur kitlesinin beğenisini kazanmayı başarmıştır. İster seri olarak ister tek tek okunabilecek kitaplar aşağıda listlenmiştir:

 • Kan Varsa: Korku ve gerilim türünde olan kitap, Albert Macready isimli ana kahraman ile başlamaktadır. Kanın kokusunu alarak muhabire takılan dedektif, korku dolu maceralara atılmaktadır. Holly Gibney ve Albert Macready isimli iki adet ana karakter bulunur. İçerisinde dört adet uzun öykü yer almaktadır. Hikayeleri okuyan okurlar, korku ve gerilim hissederek kendini heyecan dolu öykülerin içinde bulabi
 • Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar: Eserin ana kahramanı olan Roland ve arkadaşları, şiddetli bir fırtınadan korunmak için sığındıkları bölgede yaşadıklarını anlatmaktadı Çeşitli sıkıntılar çeken bir grup arkadaş, öykü içerisinde anılarını paylaşmaktadır. Cesur bir çocuğun korku dolu yaşantısı gözler önüne serilmektedir.
 • Kabuslar Pazarı: Edebiyat türündeki korku romanı, gece yarıları satış yapan bir sokak satıcısını anlatmaktadır. Samimi bir dile sahip olan roman, masalsı anlatımıyla okurlara farklı bir korku kitabı sunmaktadır.
 • Korku Ağı: Ben Mears ismindeki yazarın çocukluk yıllarından beri rüyalarına giren ve onu korkutan olayları konu almaktadır. Çocukluğunda tanık olduğu olayları tekrar keşfetmek amacıyla döndüğü şehirde esrarengiz olayları incelemeye başlamaktadır. Kaybolan köpekler, sıra dışı olaylar ve daha fazlası kasabayı esrarengiz hale getirmektedir.
 • Hayaletin Garip Huyları: Ürkütücü yaratıklar ve uğursuz güçlere sahip yaratıklar eserde buluşmaktadır. Eser içerisinde farklı dünyalardan tehditler ve virüsler yer almaktadır. Hayal gücünü kullanan King, eseriyle okurlara farklı bir macera yaşatmaktadır.
 • Yüzyılın Suçlusu Blaze: Blaze isimli ana karakter, ıslahevinden kaçtıktan sonra tecrübeli bir suçlu olan George ile dolaşmaya başlamıştır. Bu süreçte büyük fikirler edinen Blaze, şaşırtıcı öyküsüyle büyüleyici bir eser çıkartmıştır.
 • Ejderhanın Gözleri: Bilim kurgu, fantastik ve korku türündeki eser, yazarın kızına olan saygısından ve sevgisinden dolayı yazdığı bir eserdir.
 • Eğlence Parkı: Devin Jones ismindeki bir öğrenci, eğlence parkında bulduğu bir iş sonrasında yaşadığı esrarengiz ve sıra dışı olayları anlatmaktadır. Dehşet verici olaylar ve Jones’un içinde bulunduğu durum, gizem ve gerilim içermektedir.
 • Siyah Takım Elbiseli Adam: Öykü türündeki eser, korkunç çocukluk hikayesini anlatmaktadır. Çıkar odaklı ilişkiler ve Amerikan edebiyatına ait olan önemli metinler, kitapta yer almaktadır.
 • Yazma Sanatı: Eleştiri, inceleme, kuram ve araştırma türündeki bu eser, yazmanın amaçlarından bahsetmektedi Yazara ait olan inceleme ve eleştiri yazısı, okuyanları cesaretlendirerek yazmaya teşvik etmektedir.
 • Ölüm Dansı: Edebiyat, eleştiri, inceleme türündeki eser yazarın korkuyu incelemek amacıyla yazdığı eser, içerisinde pek çok açıklama barındırmaktadır.
 • Tılsım: 12 yaşındayken Jack Sawyer mutlu bir çocuktu ancak daha sonra babasını ve annesini kaybetmiştir. Hayatı birden değişen Sawyer’ın maceralarını ve başka evrenden gelen tılsımın taşıdığı ölümcül tehlikeleri anlatmaktadır.
 • Bay Mercedes: Bir cinayet ile başlayan eser, 8 kişinin ölümü ve yaralılarla sonuçlanmıştır. Eserde King, korku, gerilim ve macera havası yaratmaktadır.
 • Şeffaf: 824 sayfadan oluşan eser, bir yaz gününde Bobbi Anderson’un kaderinin değişmesiyle başlamaktadır. Eserde Jim Gardener ve arkadaşı kasabaya gider ve kasabadaki metal cisimler insanların akıl ve ruhunu ele geçirmektedi
 • Son Nöbet: Eserde Mercedes katili ismindeki bir katilin düşmanlarını intihara sürüklemesi anlatılmaktadı Kahramanları Bill Hodges ve Holly Gibney’dir. Katili durdurmak isteyen karakterler, kendilerini bir maceranın içerisinde bulmaktadır.
 • Yazarın Odası: Deneme ve eleştiri türündeki eser, The Paris Review içerisinde yer alan röportajları ve edebiyat dünyasını gözler önüne sermektedir. Yazarın hayat görüşü, yazma alışkanlıkları ve daha fazlası kitap içerisinde yer almaktadır.

Listelenen çok değerli kitaplar içerisinden ilgi çeken konular incelenerek hangi kitaptan başlamak gerektiğine karar verilebilmektedir. Stephen King kitapları ve konuları incelenerek farklı kahramanların yer aldığı eserleri görülebilmektedir. Korku öyküleri ve gerilim, dram gibi öğeleri içinde barındırdığı için okurların hayal gücünüzü geliştirmektedir.

Stephen King Kaç Kitabı Var?

Yazarın 60’dan fazla olduğu söylenebilmektedir. Yazarı okumaya yeni başlayanlar uygun bir sıralamayı takip ederek ilerleyebilmektedir. Her konuda farklı hikayeler anlatılmaktadır. Seri halinde eserler de bulunmaktadır. Yazara ait kitap setleri de incelenerek seri halindeki eserleri doğru sırayla okumak mümkün olmaktadır. Stephen King kitapları okuma sırası aşağıda listelenmiştir:

 • Mahşer: Yazarın kitaplarını okumaya Mahşer’den başlanabilmektedir. Eserde yer alan Randall Flagg isimli ana karakter ve onun yaşadıkları anlatılmaktadır. Eserde yer alan kahraman ve eserin akıcı dili, yazara alışma sürecine eşlik etmektedi
 • Ejderhanın Gözleri: Randall Flagg isimli ana karakter bu hikayede de okurların karşısına çıkmaktadır. Geçiş yeteneğine sahip olan karakter, yazarın sevilen romanlarındandır.
 • Tılsım: Eser Stephen King ile Peter Straub tarafından yazılmıştır. Evrenin mantığını anlama ve evrendeki nesneleri tanımak amacıyla eser okunabilmektedir.
 • Karanlık Öyküler: Roland isimli ana karakter ve esrarengiz öyküler, eserde anlatılmaktadır. Dark Tower serisinden önce kahramanı tanımak amacıyla kitap okunabilmektedir.
 • Silahşör: Kara Kule serisinin ilk kitabı olan Silahşör, okurlarının beğenisini kazanan bir gerilim/korku romanıdır. Silahşörün serüvenleri ve mistik güçleri ile dolu olan eser, Siyahlı Adamı bulma ve kuleye ulaştırma macerasını anlatmaktadır.
 • Üç’ün Çekilişi: Serinin ikinci kitabı olan Üç’ün Çekilişi, ana kahraman olan Rolan’ın Kara Kule’ye ulaşması için üç kişiyi kendine çekmesini anlatmaktadı
 • Çorak Topraklar: Serinin üçüncü kitabı, 1991 de yayımlanmıştır. Yazarın hayal gücü ve bilim kurgu, fantastik öyküler birleşerek ortaya başyapıt çıkmıştır.
 • Büyücü ve Cam Küre: Serinin dördüncü kitabı 1997 senesinde yayımlanmıştır. Eserde Roland, Eddie, Susannah ve Jake, Blaine’nin saldırısından kurtularak geçtiği maceraları anlatmaktadır. Bir virüsü ve virüs sonrasında Roland’ın sahil kentinde bir kıza aşık olması anlatılmaktadır. Gerilim örneği, okurların ilgisini çekmektedir.
 • Korku Ağı: Father Callahan ismindeki ana karakter, Kara Kule isimli kitap serisinde tekrar okurların karşısına çıkmaktadı Karakteri tanıyarak geçmişe dair bilgi edinmek amacıyla okunması gerekmektedir.
 • Uykusuzluk: Crimson King isimli karakterin tanıtıldığı kitap, Kara Kuyu’yu anlamayı da sağlamaktadır. Uzun olay örgüsüyle okuru hikayenin içine çekmektedir.
 • Maça Kızı: The Brautigan ve The Crimson King ismindeki karakterlerin yer aldığı eser, Kara Kuyu içerisinde yer alan tanıdık isimlerdir. Birbiriyle bağlantıları olan kitap karakterlerini okurken olay örgüsünü sağlıklı bir şekilde takip ed
 • Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar: Kara Kule serisinin içerisinde yer alan kitap, dördüncü ve beşinci kitaplardandır. Silahşorun gençlik zamanlarına başına gelen olayları anlatılmaktadır.
 • Calla’nın Kurtları: Serinin beşinci kitabında yazar, doğunun bereketli topraklarındaki Calla’yı ve kasabanın korkunç tarihini anlatmaktadır. Kurtların dönüşü ve kendilerini kurtlardan koruma mücadelelerine yer vermektedir.
 • Susannah’ın Şarkısı: Kara Kule serisinin altıncı kitabında, çocuk doğruma amacıyla Susannah’ın vücudunu ele geçiren Mia’nin hikayesi anlatılmaktadır. 1999 ‘da geçen olaylarda, Kara Kule’nin gizemi ortaya çıkarılmaya çalışmaktadır.
 • Kara Ev: Eser, Tılsım’ın devamı sayılmaktadır. Kara Kuyu içerisindeki karakterler hikayede yer almaktadır. Albert Fish ismindeki katil ve cinayetlerini kasabada yayılışı anlatılmaktadır. Balıkçı, cinayetleri ve kasabayı Stephen King büyük bir titizlikle aktarılmaktadı
 • Kule: Yedinci ve son kitap olan Kule, Roland’ın kuleyi araması ve sona doğru yaşadığı maceralar anlatılmaktadı 880 sayfadan oluşan eser, okurlara serinin bitmesiyle farklı bir kapı aralmaktadır.

Listelenen değerli kitaplar arasından ilgi çeken, konusuyla kişisel ilgi alana hitap edenleri incelenerek hangi kitaptan başlamak gerektiğine karar verilebilmektedir. Korku edebiyatı yazarı olan Stephen King, serileriyle de okurların beğenisini kazanmıştır. Kitap serilerinde ardı arkası kesilmeyen maceraları ve korku hikayelerini anlatmıştır.

Stephen King Kara Kule Serisi Hangi Kitapları İçermektedir?

Stephen King bütün kitapları ile okur kitlesini etkilemeyi başaran ve hikayelerindeki olay örgüsüyle okuru kendine çekmeyi başarmış bir yazardır. Yazara ait pek çok eser sinemaya aktarılmıştır. Stephen King en beğenilen kitapları arasında yer alan Kara Kule serisi, 7 kitaptan oluşmaktadır. Fantastik, bilim kurgu ve macera romanları arasında yer alan seri, Kara Kule’ye doğru yapılan tehlikeli bir yolculuğu ele almaktadır. Rolan’ın maceraları, yaşadığı olaylar seri halinde verilir. 7 kitabı da okurların ilgi odağı olmuş ve çok satanlar listesine girmiştir. Sırasıyla Kara Kule serisini kitapları aşağıda listelenmiştir:

 • Kara Kule: Silahşor
 • Kara Kule II: Üç’ün Çekilişi
 • Kara Kule III: Çorak Topraklar
 • Kara Kule IV: Büyücü ve Cam Küre
 • Kara Kule V: Calla’nın Kurtları
 • Kara Kule VI: Susannah’nın Şarkısı
 • Kara Kule VII: Kule
 • Kara Kule: Anahtar Deliğinden Esen Rüzgâr

Fantastik Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Stephen King kitap serileri beyaz perdeye aktarılmıştır. Eserleri ciltli ve ciltsiz olarak farklı şekillerde yayımlanan yazar, Amerikan Edebiyatı eserleri arasında yerini almıştır. Fantastik kitap tavsiyesi arayanlar için yazara ait pek çok kitap listelenebilir:

 • Rüya Avcısı: Eserde Derry kentindeki dört arkadaşın birbirine olan yardımı ve Down sendromu olan bir çocuğu kurtarma hikayesi anlatılmaktadır. Rüya Avcısı geçmişte hayatta kalmanın sırlarını vermektedir.
 • Hayatı Emen Karanlık: Eser, George Stak ismindeki takma ismiyle romanlar yazıp ün kazanan ve çok satanlar listesine giren bir yazarı ele almaktadır. Eser, gerilim ve fantastik türünü sevenler tarafından beğenilmektedir.
 • Christine: Romanda yer alan Christine isimli araba ve yaşadığı gizemli olaylar anlatılmaktadı Aracın sahibini ve ölüm mücadelesini anlatan macera romanı, hızlı bir olay örgüsüne sahiptir.
 • Oyun: Gerald’a ait bir oyun ile başlayan hikaye, tatil için geldikleri göl kenarındaki çaresizliklerini anlatmaktadır. Gaipten gelen sesleri anlatan gerilim romanı, fantastik ögeleriyle okuru etkilemeyi başarmaktadı
 • Hayaletin Garip Huyları: Uğursuz güçler ve yaratıklar esere egemen olmuş ve hayal gücünün sınırlarını zorlamıştır. Eser, temelde insanlığı yeryüzünden silmeyi ve uzayın derinliğindeki tehditleri ele almaktadır.

Olaylar arasında bağlantı kurmak için kitapları sırasıyla okumak faydalı olabilmektedir. Bu şekilde seri tamamlanabilmektedir. Fantastik, bilim kurgu türündeki eserler; diğer kitaplardan önce okunarak yazarın yazım tarzı anlaşılabilmektedir. Kara Kule serisi ile bağlantılı olan diğer kitaplar şu şekilde listelenebilir:

 • Mahşer
 • Sis
 • Hortlak/Korku Ağı
 • Düzenleyiciler
 • Yaratık
 • Uykusuzluk
 • Maça Kızı
 • Tılsım
 • Kara Ev
 • Karanlık Öyküler

Stephen King Shining Serisi Hangi Kitapları İçermektedir?

Shinin serisi içerisinde yer alan iki kitap, korku ve gerilim türünde öncü eserlerdendir. Aşağıda serinin kitapları ve konuları listelenmiştir:

 • Medyum: Shining serisinin ilk kitabı olan Medyum, korku ve gerilim türünde bir romandır. Alkol bağımlılığı ve öfke kontrol problemi yaşayan Jack isimli ana kahraman; karısı Wendy ve oğlu Danny’i anlatmaktadı Beyaz perdeye de aktarılarak kurgulanan eser, klasikleşmiş bir kurguya sahiptir.
 • Doktor Uyku: Eser King’e ait en çok beğenilen ve satan eserler arasına girmiştir. Medyum isimli kitaptaki Danny karakter bu eserde de okurların karşısına çıkmaktadı Overlook otelinde geçen hikaye, epik bir savaşı anlatmaktadır.

Stephen King Bill Hodges Üçlemesi Nedir?

Bill Hodges üçlemesinde yer alan üç kitap, bir katilin öldürülmesi ve daha sonra ortaya çıkmasıyla devam etmektedir. Gerilim ve korkuyu üst seviyede tutan seri, okurlarının beğenisini kazanmaktadır. Stephen King okumaya bu serilerden başlamak faydalı olabilmektedir. Aşağıda Hodges Üçlemesinin kitapları ve konuları listelenmiştir:

 • Bay Mercedes: Hem dizisi hem de kitabı olan roman, üçlemenin ilk kitabıdır.
 • Kim Bulduysa Onundur: Üçlemenin ikinci kitabıdır. John Rothstein'ın öldürülmesi ve sonrasında katilin yıllar sonra serbest bırakılmasıyla ilgilidir.
 • Son Nöbet: Üçlemenin son kitabında Mercedes katili geri dönüyor. Katilin düşmanlarını intihara sürüklemesi ve intikamı kitap boyunca gerilimi üst seviyede tutmaktadır.

Stephen King kitapları fiyatları her bütçeye hitap edebilen ciltli ve ciltsiz seçeneklerle satışa sunulmaktadır. Ciltli seçenekler dayanıklı olduğu için arşivlik kitaplar arasında sayılmaktadır.

Stephen King Sinemaya Aktarılan Romanları Hangileridir?

Yazara ait kitap setleri incelendiğinde, kitapların beyaz perdeye aktarıldığı görülmektedir. Sinemaya uyarlanan eserler, ünlü isimlerle birlikte izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Fantastik türdeki eserlerin yanı sıra, fantastik öge barındırmayan romanlar da bulunmaktadır. Ölüm Bölgesi ismiyle sinemaya uyarlanan The Dead Zone kitabı, John ismindeki ana karakteri konu almaktadır. Tepki ismindeki romandan uyarlanan Firestarter isimli film, üniversitede okuyan Andy ve Vicky’nin gizli deneylerini konu almaktadır. Klasik King hikayelerinden biri olan Maximum Overdrive, makinelerin canlanarak insanlara savaş açmasını anlatmaktadır. Beyaz perdeye aktarılan film, hem okurların hem de izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Koşan Adam ismindeki televizyon programı, Azrail Koşuyor ismi ile King tarafından yayımlanan kitabın beyaz perdeye aktarılmış şeklidir. Stephen King’e ait The Lawnmower Man adındaki eser aynı isimle beyaz perdeye aktarılmıştır. Rüya Avcısı olarak çevrilen bilim kurgu eserleri, dostluk ve maceraları anlatan bir eserdir. Eser sinemaya uyarlanarak ünlü isimleri bir araya getirmektedir. Sis ismindeki eseriyle gündeme gelen yazar, The Mist ismindeki beyaz perdeye aktarılan kurgusuyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Eserde David Drayton’un karısı ve oğlu Billy’nin hikayesi anlatılır. 22 öyküden oluşan eser, başarılı olmuştur.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.