sadsad x
asdasd

Statik - Mukavemet (Skaler Mekanik) 356 Çözümlü Problem

Birsen Yayınevi
60,00
51,60
%14 indirim
Statik - Mukavemet (Skaler Mekanik) 356 Çözümlü Problem Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9789755116259
Boyut: 21 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet H. Omurtag
Mehmet H. Omurtag
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Statik - Mukavemet (Skaler Mekanik) 356 Çözümlü Problem Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Statik - Mukavemet (Skaler Mekanik) 356 Çözümlü Problem Kısa Özet

    Bu yardımcı ders kitabı yazarın "Skaler Mekanik : Statik - Mukavemet (2015)" isimli ders kitabındaki konuların sonlarına yerleştirilmiş problemlerin açıklamalı çözümlerini içermektedir. Ders kitabındaki konuların işleniş sırası burada da aynen korunmuş ve problem çözümleri olabildiğince ders kitabına ihtiyaç göstermeyecek bir açıklıkla yapılmıştır. Bu kitap kapsamında sadece düzlem problemler ele alınmıştır.

    Bu eserde SI birim sistemi kullanılarak Statik konusuna ait 174 problem, Mukavemet konusuna ait 182 problem olmak üzere toplamda 356 problemin çözümü yapılmıştır. Kitapta son derece akıcı bir dil kullanılmış, çözümlerde boşluk kalmaması için gerekli detaya girilmiş ve mühendislik hayal gücünü genişletebilmek amacıyla titizlikle hazırlanmış şekiller gerektiğinde üç boyutlu çizilmişlerdir.

    Problemler tekrardan kaçınılarak, kolaydan zora doğru sıralanmıştır. O nedenle problemleri sırayla çözmeniz durumunda kendi düzeyinizi de sınayabilirsiniz. Çözümler yapılırken öğrencilerin zihinlerinde hiç bir belirsizliğin kalmaması için gerekli tüm titizlik gösterilmiştir. Birden farklı yöntem ile çözülebilen problemler için farklı çözümler alt alta verilmiştir. Problemlerin hazırlanışı ve sunumunda uluslararası kitap standartları göz önünde tutulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.