sadsad x
asdasd
45,00 TL
41,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
3,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
SPSS ve Minitab Uygulamalı İstatistik Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 364
ISBN: 9786056731686
Kapak: Ciltsiz
Bahattin Hamarat
Bahattin Hamarat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • SPSS ve Minitab Uygulamalı İstatistik Kısa Özet

    İstatistik kitabı 15 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümlerde veri setlerinin açıklanmasına yönelik tanımlayıcı istatistikler incelenmiştir. Bu bölümlerle, gerek öğrencilere gerek araştırmacılara, veri setlerini anlaşılır hale getirebilmelerini göstermek amaçlanmıştır. İleri bölümlerde, sosyal bilimlerde yaygın olarak kullanılan parametrik ve parametrik olmayan testlere yer verilmiştir.

    Bu bölümler çıkarsamalı istatistikleri kapsamakta olup, veri setleri arasındaki ilişkilerin ya da farklılıkların incelenebilmesine katkı sunmak hedeflenmiştir. Kitapta kullanılan ve analiz edilen veriler daha çok turizm örgütlerine ve spor bilimlerine yönelik olaylar üzerinden kurgulanmıştır. Kurguların turizm ve spor bilimleri üzerinden verilmesi öğrencilerin gerek teorik bilgilerini pekiştirmesinin yanında gerek turizm sektöründe veya örgütlerde karşılaşılan sorunların, istatistiksel yöntemlerle çözebilirliğini gösterebilmektir. Kitapta verilen örneklerin çözümleri, daha iyi anlaşılabilmesi ve hazır yazılımların arkasında dönen notasyanları anlayabilmek için öncelikle klasik yoldan yapılmıştır. Daha sonra örnekler SPSS ve MINITAB hazır yazılımlarında nasıl çözüldüğü gösterilmiştir. Bir çok örneğin verileri soruda verilmiş ve okuyucuya analiz yapabilme olanağı sağlanmıştır.

    Kitapta parametrik testler ve parametrik olmayan testler ayrı bölümlerde yer almaktadır. Önce parametrik testler anlatılmış daha sonra parametrik testlerin alternatifi olan parametrik olmayan testler anlatılmıştır. Böylelikle araştırmacılar yapmak istedikleri parametrik testin koşulları sağlanmadığında alternatifi olan parametrik olmayan testleri yapabilecektir.

SPSS ve Minitab Uygulamalı İstatistik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.