Spor Yöneticilerinin Öz Yeterlilik İnancı ve Öz Liderlik

Nobel Bilimsel Eserler

Ömür Fatih Karakullukçu

95,00 TL
77,90 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
17,10 TL
Spor Yöneticilerinin Öz Yeterlilik İnancı ve Öz Liderlik Hakkında Bilgiler
Türü: Spor Bilimi
Sayfa Sayısı: 124
ISBN: 9786057662316
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Ömür Fatih Karakullukçu
Ömür Fatih Karakullukçu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Spor Yöneticilerinin Öz Yeterlilik İnancı ve Öz Liderlik Kısa Özet

  Sporun; fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal açıdan önemi gün geçtikçe daha çok anlaşılmaktadır. Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde bireyler kendileri ve çocukları için daha çok spor tesislerinin yapılması ve programların çoğaltılarak; yaygınlaştırılması yönünde artan bir talepte bulunmaktadırlar. Bireylerin bu taleplerine karşılık gerek devlet kanalıyla gerekse gönüllü kuruluşlarla bu etkinlikler yürütülmektedir. Bu bağlamda yöneticilere önemli görevler düşmektedir. Yöneticilerin yeterliliklerinin, yönetsel becerilerinin sonuçlanmasında gerekli olduğu söylenebilir.
  Ülkemizde de sporun yaygınlaştırılması, sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi ve uluslararası platformlarda tanıtılmasında birinci derecede sorumlu olan Spor Genel Müdürlüğünde görev yapan yöneticilerin (merkez ve taşra teşkilatı) yeterlilik, yönetsel yetkinlik ve liderlik düzeyleri büyük önem taşımaktadır.
  Bu kitapta; Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında görev yapan spor yöneticilerinin öz yeterlilik ve öz liderlik inançları ile yönetsel yetkinlik düzeyleri arasındaki ilişiklerde kariyer tatmininin aracılık rolünün incelenmesi amaç edinilmiş; literatür taraması ve ölçme aracının çözümlenmesiyle çıkan sonuçlar ortaya konulmuştur.
  Kitabın, alanda yapılacak diğer araştırmalara yol gösterici olmasını temenni ederiz.

 • 2. Hamur

Spor Yöneticilerinin Öz Yeterlilik İnancı ve Öz Liderlik Hakkında Yorumlar