sadsad x
asdasd
30,00 TL
24,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Sözcük Türleri Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 258
ISBN: 9786052072103
Kapak: Ciltsiz
H. İbrahim Delice
H. İbrahim Delice
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sözcük Türleri Kısa Özet

    Sözcük türlerinin sınıflandırılması ve işlenmesi konusuna farklı bir anlayışıyla yaklaşmaya çalışan "Sözcük Türleri", konuyu tamamen sözcüklerin cümle içinde kullanımlarını esas alarak değerlendirmeyi amaçlamıştır. Aynı zamanda, sözcük türleriyle bağlantılı diğer dilbilgisi konularıyla ortaya çıkabilecek çelişkili konulan da gidermeye çalışmıştır. Bu nedenle, eserde, geleneksel dilbilgisi çalışmalarından farklı olarak on sözcük türü ortaya çıkmıştır.

    "Sözcük Türleri"nin hazırlanış sürecinde var olan dilbilgisi çalışmaları yanında, çok sayıda edebi eser de örneklendirme amacıyla taranmıştır. Eserin hem araştırmacı hem eğitimci hem de öğrenciyi ilgilendiren bir boyutu mevcuttur. Bu nedenle, eserden faydalanacak olan öğrencilerin konuyu pekiştirebilmeleri açısından sözcük türleriyle ilgili çözümleme örneklerine de yer verilmiştir.

    "Sözcük Türleri" eğitimci, araştırmacı ve öğrenciler açısından olduğu kadar, Türkçeyi incelikleriyle öğrenmeyi ve dilbilgisel bir Türkçe edimine ulaşmayı isteyenler için de temel bir kaynak olma niteliğindedir.

Sözcük Türleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.