1915 İwardo Kuşatması

Pel Yayınları

Aziz Tunç

50,00 TL
34,00 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
16,00 TL
1915 İwardo Kuşatması Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 230
ISBN: 9786057414496
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Aziz Tunç
Aziz Tunç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • 1915 İwardo Kuşatması Kısa Özet

    Bizlere yaşatılan bu kanlı ‘imha’ uygulamaları nasıl tanım-lanmalı? Soykırım mı, katliam mı veya başka bir adı var mıdır bunun? Niçin yapıldı bu zulüm? Kim yaptı, neden yaptı?  Bu soruların cevabı yakın ve uzak tarih ile birlikte bugün de günceldir.                                                                                                                      
    Kırımlardan, katliamlardan, soykırımlardan geçerek gelen halkların ve toplumların tarihi sorgulamaya başladığı bir sü-reçten geçilmekte. Tarihi sorgulamak aynı zamanda tarihin yeniden yazılması demektir. Ezilenler tarihlerini yeniden yazarlarken, yaşadıklarını anlamlandırmaya, düşmanlarını tanımaya çalışmaktadırlar.  Bugün yaşanan katliam ve soykı-rımların nedeni bu şekilde anlaşılacak; zulmün ve zorbalığın sahiplerinden hesap sormanın yolu böyle açılacaktır.
    Bu kapsamda, Türkiye’de ve Kürdistan’da halklar ve inanç toplulukları kendilerine yaşatılan “kanlı imhaları” anlamaya çalışmaktadırlar. Son derece haklı ve gerekli olan bu tartış-malarda bulunmak, mümkün olduğu kadar katkı sunmak büyük bir onurdur. Haklıların ve direnenlerin, mutlaka ama mutlaka yaratacağı özgür ve adil bir dünya umuduyla…  

  • 2. Hamur

1915 İwardo Kuşatması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.