250,00 TL
167,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
82,50 TL
Sosyalizmin Geleceği Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 398
ISBN: 9789757178460
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2005
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Ernest Mandel
Ernest Mandel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sosyalizmin Geleceği Kısa Özet

  Yalnızca 4. Enternasyonal`in ana kuramcısı olarak değil, 20. yy`ın ikinci yarısının büyük Marksist iktisatçılarından biri olarak da tanınıyordu... eserlerine ulaşan kesim Lev Troçki`nin kurduğu hareketin saflarına veya iktisatçılar camiasının çok ötesine taşıyordu. Paris`ten Sao Paoulo`ya, Berlin`den New York`a ve Moskova`dan Mexico City`ye dek uzanan bu yaygın cazibe, ilgi ve sempatinin sayısız sebebi vardır. Bunlardan biri hiç kuşkusuz onun yazılarında devrimci hümanist boyuttu.

  - Micahel Löwy

  Soyu gittikçe tehlikeye giren bir türe aitti: militan Marksizm kuramcıları. Akademik çevrelerden zorunlu bir saygı görecek kadar akademik bilimsel araştırma ölçütlerini getiren bir entelektüel çalışma gövdesi ile devrimci önder olarak yorulmak bilmez bir faaliyeti birleştirebilen o, sosyalist hareket tarihindeki az sayıdaki erkek ve kadından biriydi.

  - Gilbert Achcar

  Belki de modern işçi hareketinin kültürel geleneğinin son büyük simalarından biriydi. Aydınlanma Çağı`nın mirası ile yeni doğan sosyalist hareketin kavşağında, yüzyılın başında dünya`ya geldi... Mandelin teorik eseri canlı ve yaratıcı bir hareketin kozmopolitik ve çoğul ifadeleriyle bir hafıza bağı ve bir birleştirme çizgisi teşkil etmektedir.

  - Daniel Bensaid

 • 2. Hamur

Sosyalizmin Geleceği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.