sadsad x
asdasd
52,00 TL
37,96 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
14,04 TL
Sosyal Medya ve Toplum Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Medya ve İletişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9789750408786
Kapak: Ciltsiz
Cem Zafer
Cem Zafer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sosyal Medya ve Toplum Kısa Özet

  Cem Zafer’in Sosyal Medyaya Genel Bakış kitabı bir bilinçlendirme, gerçekleri ortaya koyma rehberi. Matrix filmindeki hapı almak, gerçeği görmek, hatta tüm senaryoyu çözmek gibi… Senaryoda hepimiz başrol oyuncusuyuz ve bu star enerjisini her an yeniden yaşamaya bağımlı olup bu kahramana çok iyi bakmakla yükümlüyüz.

  Veri bizden gidiyor, kendine nasıl iyi nasıl bakacağının tavsiyesi Matrix’ten geliyor. (Masum başlıyorlar). Uykumu düzenlemek için yüklediğim program uykumda öksürdüğümü keşfettiği andan itibaren cep telefonuma boğaz pastili reklamı geliyor. Bu kitapta çok güzel anlatılan veri madenciliğine küçük bir örnek.

  Bu çalışma bana hem Türkiye’nin bu konularda hiç boş olmadığını hem de hak edene davetiye çıkarttığını müjdeledi. Dünya artık eskisi gibi dönmüyor, onu biliyoruz. Kitap sosyal medyadan nükleer santral da yapılır, nükleer bomba da diyor, üstelik formülün ipuçlarını da veriyor. O gücün emanet edilebileceği insanlar için kaleme alınmış.

  Kendimizi kandırmayalım, iş bağımlılığı geçti. Eskiden anne babalar sokağa çıkma yasağı koyardı, şimdi çocuklara verilen en ağır ceza bir saat boyunca sosyal medyadan uzak kalmak. Kitapta çok sevdiğim bir karikatür var: İnternette tanıştık, Facebook’ta arkadaş olduk, WhattsApp’da sohbet ettik, sonra da evlendik diye…

  Kitapta okuyacaksınız, sosyal medya iki taraflı kesen bir bıçak; doktorun elinde hayat kurtarıyor, teröristin elinde masum öldürüyor. Ve bunun arkasında güçler var, devletler var, büyük sermayeler var, onların maşaları var, karanlık internet var, kodlu mesaj yöntemleri... (Evet, hepsi kitapta da var.)

  Böylesi bir kitap ancak mekanizmanın bütün çarklarını –yerlerini ve görevlerini– gözü kapalı bilen biri tarafından yazılabilirdi, öyle de oldu. Düz okursanız bir film izlediğimizin bilincinde olursunuz, gerisi size kalmış. Şayet satır aralarını da okursanız, ülkesini her şeyden çok seven, çok sağlam bir zihne katılma davetiyesi de bulabilirsiniz.

  - Murat Birsel

  İçindekiler

  Sosyal Medyaya Genel Bakış
  Sosyal Medya Kavramı
  Sosyal Medyanın Tarihçesi
  Sosyal Medyanın Çalışma ve Ticari Gelir Etme Prensipleri
  Sosyal Medya Platformları
  Kitle İletişim Aracı Olarak Sosyal Medya ve Sosyal Medyadaki Kriz İletişimi
  Sosyal Medyanın Toplum Üzerindeki Etkileri
  Toplumsal Hareketler
  İnternet ve Ağ Toplumu
  Kamuoyu
  Sosyal Medya ile Ağ Toplumunun Oluşumu ve Kavramsal Yapısı
  Sanayi Toplumundan Ağ Toplumuna
  Toplumsal Dönu¨şu¨mde Sosyal Ağlar
  Sosyal Medya Sosyolojisi
  Sosyal Medya ve Kimlik Arayışları
  Sosyal Medyanın Suç Aygıtı Olarak Kullanılması
  Sosyal Medyanın Ku¨ltu¨re Etkileri
  Sosyal Medya Savaşları
  Sosyal Medya Dindarlığı
  Sosyal Medya Bağımlılığı
  Sosyal Medyanın Toplumsal Devinimi
  Sosyal Medya ve Etik

   

Sosyal Medya ve Toplum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.