95,00 TL
61,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,25 TL
Sosyal Kimlik Hakkında Bilgiler
Türü: Güncel Siyaset Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786051850184
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Richard Jenkins
Richard Jenkins
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sosyal Kimlik Kısa Özet

  Sosyal kimlik olmadan insan dünyası olmaz, insanlar birbirleriyle tutarlı ve anlamlı bir şekilde ilişki kuramazlardı.
   
  Pierre Bourdieu, ırkçılık, aile sosyolojisi, etnik kimlik konularında kitapları bulunan, Sheffield Üniversitesi profesörlerinden Richard Jenkins, kimliğin bireysel ve kolektif yapısını analitik bir çerçevede ele alıyor.
   
  Günlük yaşamdaki kimlik deneyimini keşfetmek için Mead, Goffman ve Barth gibi önemli sosyal kuramcıların eserlerini kullanan Jenkins, bedenlenme, kategorileştirme ve hudutlar, kimliklerin kurumsallaştırılması, kimlik ve modernlik başlıklarında zihinleri açan bir tartışma sunuyor. Anahtar bir kavram olan sosyal kimliği anlamak isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.

  *İnsan dünyası, başkalarının kim olduğunu bilmenin yolları ve biraz da kim olduğumuz anlayışı olmadan hayal edilemez. Diğer primatların aksine, kokuya ya da sözsüz şeylere güvenmediğimiz için, bir yabancıyla tanıştığımızda ilk yaptığımız şeylerden biri onun kimliğini tespit etmeye teşebbüs etmektir. Güvendiğimiz bilgilerin içinde simgeler, giyim, dil, sorulara verilen cevaplar vardır. Ama bu konuda her zaman başarılı değiliz: ‘yanlış kimlik tespiti’ halk masallarının ve edebiyatın temel unsuru olan yaygın bir deneyimdir.*

  - Richard Jenkins

 • 2. Hamur

Sosyal Kimlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.