sadsad x
asdasd

Sosyal Hizmet Etiği ve Değerleri

Nika Yayınevi

Frederic G. Reamer

160,00 TL
128,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
32,00 TL
Sosyal Hizmet Etiği ve Değerleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786059386173
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Frederic G. Reamer
Frederic G. Reamer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sosyal Hizmet Etiği ve Değerleri Kısa Özet

    Sosyal hizmette ve diğer mesleklerde değerler ve etikle ilişkili çok çeşitli sorunlar, saha çalışmalarının yapılmasıyla görünür hale gelmiştir. Uygulamalı etik ve meslek etiği, büyük ölçüde tıp ve sağlık bakımından artan etik sorunların bir sonucu olarak 1970`lerde şekillenmeye başlamıştır. O tarihten itibaren akademisyenler ve uygulayıcılar, değerler ve etiğin meslekleriyle ilişkisini araştırdılar, mesleklerindeki etik sorunları tartıştılar, mesleki uygulamada ortaya çıkan etik ikilemler, etik kavramlar ve kuramların ilişkisini inceleyerek bu alanlarda eğitim ve mesleki eğitim olanaklarını geliştirdiler.

    Sosyal hizmet değerleri ve etiği üzerine literatürün büyük bölümü 1970`lerin ortasından sonra yazılmıştır. 1970`lerden itibaren değer ve etik üzerine mesleki konferanslarda çok sayıda bildiri sunulmuş, sosyal hizmet kurumlarında eğitimler düzenlenmiş, lisans ve yüksek lisans programlarına dersler eklenmiştir. Böylece, günümüzün sosyal hizmet uzmanları, etik ve değerlerle ilgili olarak, geçmişteki meslektaşlarından çok daha fazla bilgiye erişebilmektedirler. Zaman hızla değişmektedir. Mesleki literatür de bu hıza yetişmelidir. Çağdaş sosyal hizmet uzmanları mesleki değerler ve etikle ilgili gelişen bilgi bütününden ve uygulayıcıların karşılaştıkları etik sorun ve güçlüklerden haberdar olmalıdırlar.

    Sosyal Hizmet Etiği ve Değerleri kitabı bu amaçla yazılmıştır. Bu kitap sosyal hizmet uzmanlarına mesleki etik ve değerlerle ilişkili sosyal hizmet değerlerinin doğası, etik ikilemler, karar alma ve etik risk yönetimi gibi en kritik ve yaşamsal konulara ilişkin kısa ama geniş kapsamlı bir bakış açısı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

  • 2. Hamur

Sosyal Hizmet Etiği ve Değerleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.