sadsad x
asdasd
100,00 TL
90,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Sosyal Franchising Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786054749591
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Gülnur Eti İçli
Gülnur Eti İçli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sosyal Franchising Kısa Özet

    Günümüzde yoksulluk, işsizlik, salgın hastalıklar, çevre sorunları, insan hakları, eğitim, sağlık gibi birçok alanda süreklilik arz eden sorunlar çözüm beklemektedir. Sorunların çözümü için devlet, yardım kuruluşları, vakıflar, hayırseverler ellerinden geleni yaparak sorunları hafifletmeye çalışıyor olsalar da bu girişimler yetersiz kalmaktadır. Özellikle az gelişmiş ülkelerde, sadece devlet ve özel sektörün ilgisiyle giderilemeyecek sosyal sorunlar oldukça fazladır.

    Sosyal franchising, sosyal değişimi hızlandırmak, sosyal ihtiyaçları gidermek için farklı kaynakları bir araya getirmek ve bunları yenilikçi bir şekilde kullanarak fırsatları değerlendirmek için bir yöntemdir. Sosyal franchising; sosyal fayda sağlamak, sosyal etki yaratmak üzere kanıtlanmış bir organizasyon modeli olan ticari franchising modelini paylaşarak çoğaltmak esasına dayanmaktadır.

    Sosyal franchising örnekleri küresel düzeyde ağırlıklı olarak az gelişmiş ülkelerde sağlık uygulamaları alanında karşımıza çıkmaktadır. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde sosyal franchising çok daha ileri bir aşamada seyretmektedir. Ülkemiz açısından ise yeni bir kavram olan sosyal franchising, büyük potansiyele sahip bir model olarak öne çıkmaktadır ve Türkçe literatüre bakıldığında `Sosyal Franchising` bu konuda yazılmış ilk kitaptır.

  • 2. Hamur

Sosyal Franchising Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.