sadsad x
asdasd

Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı

Yeni İnsan Yayınları

Yakup Ayaydın

50,00 TL
40,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786057764423
Kapak: Ciltsiz
Yakup Ayaydın
Yakup Ayaydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Kısa Özet

    Bilginin hızlı bir şekilde dolaşıma sokulduğu ve tüketildiği bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji kullanımı ile birlikte *bilginin veriye dönüştüğü* bugün, eğitim de kabuk değiştiriyor. Teknolojik gelişmişlik düzeyi ve dijitalleşme eğitim sürecine sirayet ediyor. Öyle ki günümüzde artık eğitimde teknoloji kullanımı olmazsa olmaz.

    Dünyayı sarsan pandeminin neden olduğu zorlu koşullarda eğitimde teknoloji ve dijitalleşmenin değeri bir kez daha ortaya çıktı. COVID-19 felaketi hem okullarımızın hem de öğretmenlerimizin dijital okuryazarlığının ne kadar gelişkin olduğunu sorgulamamıza yol açtı. Uzaktan eğitim *yeni normalimiz* haline geldi. Elbette eğitimin her alanının hızla geliştiği bir dönemde çocukların bilişsel zekâsını geliştirmeye odaklanan sosyal bilimlerin bu vaziyete kayıtsız kalması beklenemez.

    Dr. Yakup Ayaydın’ın editörlüğünde hazırlanan *Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Uzaktan Eğitim İçin Alternatifler*, 21. Yüzyılda çocukların becerilerini dijitalleştirme yolunda eğitimcilere önemli ipuçları veriyor. Birbirinden değerli eğitimcinin katkı sunduğu bu kitap, kısa filmden teknoloji destekli zihin haritalarına, sanal gerçeklikten sosyal medya okuryazarlığına değin çağımızın önemli kavram ve araçlarını eğitim süreçlerine entegre etmeyi amaçlıyor. Böylelikle okurların uzaktan eğitime alternatifler oluşturmasına yardımcı oluyor.

Sosyal Bilgiler Öğretiminde Teknolojinin Kullanımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.