200,00 TL
176,00 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
24,00 TL
Sosyal Bilgiler Öğretimi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 378
ISBN: 9786053182733
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Cengiz Dönmez
Cengiz Dönmez
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Sosyal Bilgiler Öğretimi Kısa Özet

    Sosyal Bilgiler; Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık Bilgisi, Hukuk, Siyaset Bilimi, Ekonomi vs gibi disiplinlerden oluşan içeriğiyle, temel misyonu iyi vatandaş yetiştirmek olan bir alan olarak ifade edilebilir. İyi vatandaş yetiştirmek, bir ülke veya milletin geleceğine olumlu yatırım yapmak anlamına gelmektedir. Bu bağlamda Sosyal Bilgiler, geleceğimizin sigortası olarak büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla Sosyal Bilgiler konularının yeni nesillerimize iyi öğretilmesi, devlet ve milletimizin bekası açısından bir zarurettir.

    İşte, Sosyal Bilgiler Öğretimi adlı bu kitap, buna katkı sunmak amacıyla, yeni bakış açısıyla hazırlanmıştır. Kitap; bir plan dahilinde ele alınan ve Sosyal Bilgilerle ilgili teorik bilgiler, Sosyal Bilgiler öğretiminde kullanılabilecek strateji, yöntem ve teknikler, Sosyal Bilgilerde kavram, değer ve beceri öğretimi, Sosyal Bilgilerde ölçme ve değerlendirme ve bu konularla ilgili çok sayıda etkinliklerden oluşan içeriğiyle, piyasadaki konuyla ilgili kitaplardan farklılık göstermektedir. Dolayısıyla, yeni bir bakış açısıyla ele alınan içeriğiyle alana katkı sağlamıştır diyebiliriz.

    Bu itibarla kitap, ilk ve ortaokullarda Sosyal Bilgiler derslerini veren/verecek öğretmen/ öğretmen adaylarına, konularını nasıl öğretecekleri hususunda gerek teorik bilgiler ve gerekse pratiğe dönük örneklerle rehberlik yapabilecek nitelikte önemli bir çalışmadır.

  • 2. Hamur

Sosyal Bilgiler Öğretimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.