sadsad x
asdasd

Sodom Gomore Masalı ve Mısır’dan Çıkış Yalanları

Ozan Yayıncılık
30,00 TL
18,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sodom Gomore Masalı ve Mısır’dan Çıkış Yalanları Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 364
ISBN: 9789944143981
Kapak: Ciltsiz
Cahit Doğan Doyar
Cahit Doğan Doyar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sodom Gomore Masalı ve Mısır’dan Çıkış Yalanları Kısa Özet

  Bugün çağdaş insanın algısında kutsal kitap olarak ortaya çıkan tanım; Tevrat, Zeburla birlikte Matta-Markos-Luka-Yuhannadan oluşan İnciller ve Kurandan oluşur.

  Bu kitaplar satıraralarında yeralan detaylı bilgi ve telkinlerle çağlara yön verir, insanları yönetir, toplumları var ve yok eder. İyi ile kötü, güzel ile çirkin, doğru ile yanlış binlerce yıldır bu kitaplardan elde edilen verilerle değerlendirilir.

  Çağlar boyunca insanoğlunun bu kitaplara olan ilgisi, oldukça kısa zaman dilimlerinde değişkenlik göstermesine rağmen, sürekli artarak devam etmektedir. Tanrısal vahiylerle ortaya çıkan bu metinlerin yorumları, insanın insanlaşma sürecinde ortaya çıkan kimi badirelerin kaynağı olmakla birlikte, insanlar ve toplumlararası sorunların açmazların, savaşların çözüm merkezi olarak da kullanılır.

  Ömer Dedeoğlu tarihsel değeri ve toplumları yönetme ve yönlendirme güçleri tartışmasız olan bu metinleri baştan sona inceleyerek, hem kavramların dinler arasındaki bağlantılarını ve çelişkilerini hem de bu bağlantı ve çelişkilerin hangi ayetlerle ortaya çıktığını okura sunmakla kalmıyor, bütün bu ayetleri alt alta sıralayarak araştırmacılar için de kaynak bir metin ortaya koyuyor.

Sodom Gomore Masalı ve Mısır’dan Çıkış Yalanları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.