sadsad x
asdasd
31,00 TL
27,90 TL
%10 indirim
Siyaset Felsefesi Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9786055145286
Kapak: Ciltsiz
Yıldırım Torun
Yıldırım Torun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyaset Felsefesi Sözlüğü Kısa Özet

    Doç. Dr. Yıldırım Torun: 1979 yılında Erzurum'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden 2001 yılında mezun oldu. Siyaset felsefesi ve hukuk felsefesi alanlarında, sırasıyla 2004 yılında yüksek lisansını, 2008 yılında ise doktorasını bitirdi. 2012 yılında siyaset felsefesi alanında Doçent yapmaktadır. Yazarın, elinizdeki eserin dışında, siyaset felsefesi ve hukuk felsefesi konularında kaleme alınmış 6 kitabı, edisyon kitaplarda bölüm yazarlıkları ve makaleleri bulunmaktadır.

    Doç. Dr. M. Hanifi Macit: 1976 yılında Erzurum / Oltu'da doğdu. Atatürk Ünitversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden 2002  yılında mezun oldu. Siyaset felsefesi alanında 2009 yılında doktorasını bitirdi. 2012 yılında mezun oldu. Siyaset felsefesi alanında 2009 yılında doktorasını bitirdi. 2012 yılında siyaset felsefesi alanında Doçent oldu. Halen Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Yazarın, elinizdeki eserin dışında, siyaset felsefesi, etik ve tarih felsefesi konularında kaleme alınmış 2 kitabı, edisyon kitaplarda bölüm yazarlıkları ve makaleleri bulunmaktadır.

    Elinizdeki çalışma, siyaset felsefesi tarihi boyunca ortaya çıkan düşünürlerin, siyasal ideolojilerin, siyasal sistemlerin, akımların ve siyaset felsefesine ilişkin temel kavramların ele alınması ve irdelenmesi maksadıyla kaleme alınmış bir eserdir. Çalışmada, Platon'dan, Dworkin'e kadar uzanan filozoflar arasında, siyaset felsefesine ve yine siyasetle ilişkili olan hukuk felsefesi filozoflarının belli başlılarına yer verilmektedir. Bununla birlikte, liberalizmden, faşizme, muhafazakarlıktan, milliyetçiliğe, anarşizmden Marksizm'e modern siyasal ideolojiler, bu siyasal ideolojilerin temel referansları ve genel olarak siyaset felsefesinin temel problemlerine ilişkin değerlendirmeleri ele alınmıştır. Çalışma, ayrıca monarşinden aristokrasiye, demokrasiden cumhuriyete kadar birçok siyasal sistem ve anlayışı ve ayrıca otoriteryanizm, otokrasi vb. yaklaşımları ve bunların temel niteliklerini ortaya koymaya çabalamaktadır. Bunun yanı sıra, siyaset felsefesi tarihinde ortaya çıkan temel problemler, siyasal ideolojilerin ve düşünürlerin ortaya koyduğu temel kavramlar da çalışmada irdelenen diğer konuları oluşturmaktadır.

Siyaset Felsefesi Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.