420,00 TL
344,40 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
75,60 TL
Siyaset Bilimi Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786054878611
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 22 adet satılmıştır.
Martin Harrop
Martin Harrop
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Siyaset Bilimi Kısa Özet

  Elinizdeki çalışma karşılaştırmalı siyaset ve siyaset bilimi dersleri için hazırlanmış geniş kapsamlı ve çağdaş bir giriş kitabı niteliğindedir.

  Siyaset Bilimi: Karşılaştırmalı Bir Giriş siyaset biliminin anahtar kavramlarını, çeşitli yaklaşımları ve tarihsel ve güncel tartışmaları aktaran; dünya üzerindeki siyasal sistemlerin temellerini, yapısal özelliklerini ve işleyiş biçimlerini birbirleriyle karşılaştırmayı olanaklı kılan bir eserdir. Hem siyasal gelişmeleri etkileyen hem de bu gelişmelerden etkilenen yönetsel organları ve farklı siyasal kültürleri etraflıca açıklayan yazarlar, demokratik rejimler ile otoriter rejimlere ilişkin kapsamlı analizler sunmaktadırlar. Siyaset olgusunu karşılaştırmalı bir perspektiften bakarak irdeleyen bu çalışma günümüz küresel politik iklimini anlamak isteyen herkes için, ama özellikle siyaset bilimi öğrencileri için temel bir kaynak kitap niteliği taşımaktadır.

  Her anlamda olağanüstü bir giriş kitabı: Karşılaştırmalı, eksiksiz tasarlanmış ve kolay anlaşılır. Siyaset Bilimi: Karşılaştırmalı Bir Giriş, temel kavramlar ile somut konu başlıklarını kuramsal yaklaşımlar ile araştırma stratejilerini bir araya getiriyor. Kitabın bu 9. edisyonu önceki edisyonu güncellemekle kalmıyor, onu geliştiriyor da.

  – Rudy Andeweg, Leiden Üniversitesi, Hollanda

  Muazzam geniş kapsamlılığı ve derinliği, Siyaset Bilimi: Karşılaştırmalı Bir Giriş`i, siyaset bilimi öğrencileri ve akademisyenleri açısından vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor. Kitap, bu son edisyonuyla, karşılaştırmalı siyaset alanındaki en iyi kitap olma özelliğini bir kere daha gösteriyor.

  – David Farrell, Dublin Üniversitesi, İrlanda

  Giderek küreselleşen ve birbiriyle daha fazla bağlantılı hale gelen dünyamızı anlamak adına temel kavramlara, tartışmalı konulara, yaklaşımlara ve tekniklere dönük ilgi çekici bir giriş kitabı. Rahat okunan ve örneklerini dikkatli biçimde seçmiş olan bu birinci sınıf ders kitabı, karşılaştırmalı siyaset üzerine süren tartışmalara sağlam bir temel kazandırıyor.

  – Pippa Norris, Harvard Üniversitesi, ABD

 • 2. Hamur

Siyaset Bilimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.