sadsad x
asdasd
40,00 TL
32,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Siyasal İletişimi Anlamak Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 393
ISBN: 9789755335797
Kapak: Ciltsiz
Oya Tokgöz
Oya Tokgöz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Siyasal İletişimi Anlamak Kısa Özet

  Siyasal İletişimi Anlamak, gerek lisans, gerekse lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrencilerin, araştırmacıların ve konuya ilgi duyanların siyasal iletişimle tanışmaları, bu alanla ilgili kavram ve yaklaşımlar üzerine fikir edinmeleri için hazırlanmıştır.

  Kitapta, siyasal iletişimle ilgili kavramların siyaset ve iletişimle bağlantısı kurularak hem ana akımlara hem de eleştirel iletişim kuramlarına yer verilmektedir. Siyasal katılma ve tercih, siyasal partiler ve parlamento gibi siyaset biliminin temel kavramları medya-siyaset ilişkisi bağlamında değerlendirilmektedir.

  Kamuoyu-kamusallık, kamusal-özel alan, demokrasi-temsili demokrasi, medyakrasi ve post-demokrasi kavramlarının yanı sıra eğlencelik haber, eğlencelik siyaset, eğlencelik reklam, siyasetin medyatikleşmesi, medya hastalığı gibi kavramlar da tartışmaya açılmaktadır.

  Toplumsal muhalefet hareketleri, gösteriler, protestolar, boykotlar, sivil itaatsizlik, terör ve şiddet olayları, uluslararası siyasal iletişim, ticaret savaşları, siyasal iletişimin profesyonelleşmesi diğer konular arasında yer almaktadır.

  Eser, Oya Tokgöz’ün lisans, lisansüstü ve doktora programlarında yürüttüğü *Siyasal İletişim* konulu dersler ile yayınlanmış bilimsel çalışmalarının ürünüdür.

Siyasal İletişimi Anlamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.