sadsad x
asdasd

Siyasal İletişimde Olumsuz Reklam Kullanımı

Gece Akademi

Ömer Kutlu

54,49 TL
32,69 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
21,80 TL
Siyasal İletişimde Olumsuz Reklam Kullanımı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 221
ISBN: 9786052884713
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ömer Kutlu
Ömer Kutlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyasal İletişimde Olumsuz Reklam Kullanımı Kısa Özet

    Bu kitapta, siyasette kullanılan üslubun seçmenler üzerindeki etkileri irdelenmektedir. Kitabın başlıca amacı, siyasal iletişimde kullanılan olumlu ve olumsuz mesaj stratejilerinin seçmenleri siyasal ikna açısından nasıl etkilediği sorusuna yanıt aramaktır. Bu bağlamda yapılan alan araştırmasında, olumlu-olumsuz siyasal reklamlar kullanılarak oluşturulan ikna stratejilerinin seçmenler üzerindeki etkileri ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır.

    Çalışmanın alan araştırmasında nicel ve nitel araştırma geleneklerinin veri toplama araçları birlikte kullanılmıştır. Fokus grup çalışması ve deneysel araştırmalar ile araştırma sorularının yanıtlarına ulaşılmaya çalışılmıştır. Deneklerin, üretilen dört farklı siyasal reklam gösterilerek, reklama ve reklamın kaynağına yönelik tutumları ölçülmüştür. Siyasal iletişimde olumlu-olumsuz reklam kullanımı tercihlerinin seçmenlerin tutumlarını doğrudan etkilediği görülmüştür. Böylece siyasal iletişimde kullanılacak stratejilerin seçmenler üzerindeki etkilerinin nasıl farklılaştığı ortaya çıkarılmıştır.

    Bu kitap; siyasal iletişim kampanyalarının temel iletişim faaliyetlerinden biri olan siyasal reklamlara ilişkin olarak sosyal bilimlerin başlıca çalışma alanlarından iletişim, sosyoloji, siyaset bilimi, pazarlama, reklamcılık vb. alanlarda kullanılmak üzere disiplinlerarası nitelikte kuramsal ve uygulamaya yönelik veriler sunmaktadır. Özellikle Türkiye’de siyasal reklamcılıkta çekicilik türleri üzerine yapılan gerek nitel gerekse de nicel araştırma eksikliğini gündeme getiren bu çalışma, öncü bir kimlikle konunun farklı yönlerini ortaya koyması açısından önem taşımaktadır.

  • 2. Hamur

Siyasal İletişimde Olumsuz Reklam Kullanımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.