168,00 TL
137,76 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
30,24 TL
Siyasal İletişim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786051334813
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 226 adet satılmıştır.
Aysel Aziz
Aysel Aziz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Siyasal İletişim Kısa Özet

  Siyasal İletişim kitabı, ilk çıktığı 2003 yılından bu yana sürekli gözden geçirilmiş, genişletilmiş ve güncellenmiştir. Kitabın bu 8. basımında da yine hem biçim hem de içerik olarak değişiklikler; genişletme ve güncellemeler yapılmıştır.

  Kitapta iletişim olgu ve süreci, iletişim olgusu temeline dayanılarak ancak siyasal söylemin de özellikleri dikkate alınarak anlatılmaktadır. Geniş tanımı ile tüm siyasal iletişim aktörleri, siyasal söylemdeki özellikler, türler, yöntem ve teknikler ile siyasal iletişimde kendine özgü bir yeri bulunan medya ve siyasal iletişim ilişkisi; kitabın üzerinde özellikle durduğu olguları oluşturmaktadır.

  Kitap, siyasal iletişim aktörlerinden siyasal partilerin iletişimine özel bir yer vermekte ve siyasal partilerin gerek geniş ve gerekse dar zaman dilimleri içerisinde yapılan siyasal kampanyaları ve özellikle seçim kampanyaları üzerinde ağırlıklı olarak durmakta; Türk siyasal yaşamından örnekler vererek çok yakın tarihin siyasal kampanyalarını yorumlayarak anlatmaktadır.

  Kitabın son kısmında ise siyasal iletişim ile ilgili olarak dünyada ve Türkiye`de yapılan araştırmalara değinilerek genel bir değerlendirme yapılmaktadır.

 • 2. Hamur

Siyasal İletişim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.