sadsad x
asdasd

Sivil Toplum Kuruluşları Rehberi 2005

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

Kolektif

150,00 TL
112,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
37,50 TL
Sivil Toplum Kuruluşları Rehberi 2005 Hakkında Bilgiler
Türü: Sivil Toplum Kuruluş Kitapları
Sayfa Sayısı: 715
ISBN: 9799753331875
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2005
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sivil Toplum Kuruluşları Rehberi 2005 Kısa Özet

  Dünya Bankası STK rehberinin oluşturulmasındaki katkılarından dolayı buradan elde edilecek faydaları Türkiye`ye bırakmaya karar vermiştir. Dünya Bankası Açık Toplum Enstitüsü ile var olan Türkiye`deki Sivil Toplum Kuruluşları Rehberinin Tarih Vakfı tarafından yeniden güncelleme projesinde işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duymuştur.

  Sivil toplum kuruluşları bir toplumun sosyal yapısının gelişmesinde önemli bir görev üstlenmektedirler. 21. yüzyıl dünyasında sosyal yapı resmi ve özel sektörün verimli çalışması ile şekillenmektedir. Ancak sivil toplum çalışmaları yetersizliğinde gelişemez.

  Keza modern Türkiye`de kırsal kesimdeki eğitim, sağlık ve sosyal alanlardaki çalışmalar ve kentlerdeki sosyal gelişmeler Sivil Toplum Kuruluşlarının etkin çalışmaları ile doğru orantılıdır. Bu kuruluşların verdiği hizmetlerin devamlılığı ve kalitesi sosyal alan için önemli olduğu kadar geliri ve istihdamı arttırmayı da teşvik etmektedir.
  Kısaca, Türkiye`de Sivil Toplum Kuruluşlarının sayıca çoğalması ülkenin sosyal ve ekonomik alanda iyileşmesine katkıda bulunan yeni bir sektörün oluşmasını sağlamıştır.

  Rehber ve içindeki bilgiler Türkiye`deki gün gittikçe artan Sivil Toplum örgütlerinin tanınmasına, bunlarla ilgili temel bilgilere ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca Türk ve uluslararası kişiler için aktif olan örgütlerle ilgili bilgileri içermektedir.

 • 2. Hamur

Sivil Toplum Kuruluşları Rehberi 2005 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.