sadsad x
asdasd

Sistematik Din Sosyolojisi

Açılım Kitap

Mustafa Aydın

95,00 TL
68,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
26,60 TL
Sistematik Din Sosyolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9789944105668
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sistematik Din Sosyolojisi Kısa Özet

  Günümüzde din modern dünyanın eksen konuları olarak görülen kent ve sanayi olgularından daha az önemli değildir. Ulusal- küresel pek çok toplumsal uzlaşma ve çatışma din çevresinde meydana gelmektedir. Dinin bu önemine bağlı olarak da Din Sosyolojisi tüm dünyada karşımızda bir yükselen disiplin olarak durmaktadır.

  Ne yazık ki ülkemizde yerini yeterince bulamadığı gibi genel Din Sosyolojisi konularını işleyen eser sayısı da fevkalede sınırlıdır. Diyebiliriz ki bu eser, öncelikle söz konusu ihtiyaçtan doğmuştur. Elinizdeki kitap, din - toplum bağlantısını çözümlemeye çalışan ve hemen herkese hitabeden bir din sosyolojisi eseridir. Belki Sosyoloji ve İlahiyat alanlarını daha yakından ilgilendirmektedir.

  Esasen esere, " Sosyoloji açısından bir dini okuma kılavuzu" diyebileceğimiz gibi " Din açısından sosyolojik bir okuma " da diyebiliriz. 18 temel konunun ele alındığı eser üç ana bölümden oluşmaktadır. " Bir Kurum Olarak Din ve Tanımı" adını taşıyan birinci bölümde Din Sosyolojisi hakkında bir bilgi verdiktan sonra, " Dinin toplumla ilişkisi" adlı ikinci bölümde ise, genel olarak toplumun din üzerindeki etkisinin yanında kurumsal, grupsal, örgütsel yapılar ve değişim bağlamında ilişkiler gösterilmeye çalışılmaktadır. "

  Din Sosyolojisinin güncel sorunları" adını taşıyan son bölüm ise " Din ve dünya ilişkisi, günümüzde dini gelişmeler, moderndünyada din, Din Sosyolojisi bağlamında İslam ve Toplumumuzda Din" ana başlıklarını taşımaktadır. Sade bir dil ve sistematik bir yöntemle ele alınan ve bir boşluğu dolduracağına kani olduğumuz eserin herkes için yaralı olacağı inancındayız.

Sistematik Din Sosyolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.