Sıradışı Bir Ödül Töreni

Dergah Yayınları

Mustafa Kutlu

130,00 TL
97,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
32,50 TL
Sıradışı Bir Ödül Töreni Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 153
ISBN: 9789759954048
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
satis-icon
Satış Rakamları 233 adet satılmıştır.
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sıradışı Bir Ödül Töreni Kısa Özet

  Günümüz edebiyatının en saygın isimlerinden biri olan Mustafa Kutlu`nun son hikâye kitabı Sıradışı Bir Ödül Bir Töreni adıyla çıktı. Kitap, Mustafa Kutlu`nun ironik üslubunu canlı bir biçimde yansıtıyor.

  Bir kıyı kasabasında bulunan Türkiye Kafadanbacaklılar Derneği, kasabalarının adını duyurmak için şenlik yapacak ve bir ödül töreni düzenleyeceklerdir. Törende, sinemadan edebiyata, tiyatrodan arkeolojiye kadar pek çok alanda ödüller verilecektir. Hiç evlenmeyen, bakanlıkta müsteşarlığa kadar yükselen Aziz Bey. Ödül törenine giden süre içerisinde turizm potansiyelinden faydalanmak isteği, İstanbul moda sektörünün otantik ürünleri dünyaya pazarlama telaşı, marka olmak hırsı, "sihirli sözcük" medya, bürokrasi, göz önünde olmanın anlamından ve zirve yapan alışverişten söz açılırken bir taraftan da sakin bir kasabadan dünyaya seslenen bir kent çıkaran, çalışkan, girişimci Nezaket`in sessizce kendine dönmesi anlatılıyor.

  Modern zamanların dönüştürdüğü insan ve coğrafya ilişkisini bu sefer bir ödül töreni etrafında anlatan Mustafa Kutlu, yüz yaşına da gelse insanı bırakmayan bir dünyanın varlığını, kahramanlarını tek tek ödül almaları için sahneye çıkardığındaki hâlleriyle, ironik bir dille anlatıyor.

  Sıradışı Bir Ödül Töreni insanın dünyayla olan irtibatını benlik ve nefis üzerinden yeniden okumaya davet ediyor...

 • 2. Hamur

Sıradışı Bir Ödül Töreni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.