sadsad x
asdasd

Siracül Müttekin Tercümesi 2.Cilt

Kitap Kalbi Yayıncılık
40,00 TL
28,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Siracül Müttekin Tercümesi 2.Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Dini Kitaplar
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786052056592
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Siracül Müttekin Tercümesi 2.Cilt Kısa Özet

   Sıracul Muttekin isimli kitap, üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’ninezberlemiş olduğu hadîs-i şerifleri içermektedir. Kitap iki bölümdenoluşmaktadır.
  Birinci bölüm: İmam Buhârî [rahi-mehullâh]’ınCâmiu’s-Sahîh’inden Şeyh Ömer Dağıstânî [kuddise sırruh] Hazretlerinin seçmişolduğu ve 'Zübdetü’l-Buhari' diye isimlendirmiş olduğu kitaptan seçilen hadîs-işerifleri ihtiva etmektedir. Bu bölümde sıralamaya göre numaralandırma yapılmışhadîs-i şeriflerin başında bu numaralar belirtilmiştir. Bu sıralamanumaralarının ardından gelen numaralar 'Zübdetü’l-Buhari' numaralarınıbelirtmektedir. İkinci bölüm Ebû Muhammed Zekiyyüddîn Abdülazîm b. Abdilkavî b.Abdillâh el-Münzirî (ö. 656) [rahimehullâh]’ın et-Terğîb ve’t-Terhîb isimlieserinden seçilen hadîs-i şerifleri ihtiva eder.
  Hadîs-i şeriflerin tercüme ederken Arapçametin olarak Üstadımız Mahmut Efendi [K.S] tarafından derlenen kitabın aynısınıkullandık. Fakat tercümede hadîs-i şerifin orijinal Buhârî metnine sadıkkalarak, hadîs-i şerifin öncesi ve sonrasını vermeye çalıştık. Elimizdengeldiği kadar yer yer izahlarda bulunduk fıkıh hükümlerine temas etmeyeçalıştık.
  Bab başlıklarında İmam Buhârî[rahimehullâh]’ın Câmiu’s-Sahîh isimli eserine uyulmuştur. Bu yüzden babbaşlığı altında farklı hadîs-i şerifler zikredilmiştir. Zira Üstadımız MahmutEfendi [kuddise sırruh] tarafından derlenen bu kitap daha çok zamanımızafazlaca ışık tutan gerekli olan hadîs-i şerifler olduğundan bablar içerisindenbu gaye ile hadîs-i şerifler seçilmiştir.
  Yani bir müslümanın mutlaka bilmesi gereken,okuması elzem olan hadîs-i şerifleri toplayan bir kitaptır, diyebiliriz.
  Eslafımızın okuyup elden bırakmadığı bukitapların doğru anlaşılmasına katkıda bulunabildiysek kendimizi bahtiyaraddedeceğiz.
  Allah Teala yâr ve yardımcımız olsun.

Siracül Müttekin Tercümesi 2.Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.