sadsad x
asdasd

Sinemada Estetik Kategoriler: Çirkinin Estetiği

Doruk Yayınları

Selçuk Ulutaş

45,00 TL
33,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sinemada Estetik Kategoriler: Çirkinin Estetiği Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 290
ISBN: 9789755537566
Kapak: Ciltsiz
Selçuk Ulutaş
Selçuk Ulutaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sinemada Estetik Kategoriler: Çirkinin Estetiği Kısa Özet

  Tüm çağlarda sanatta varolan çirkinin günümüzde giderek önemli hale geldiğini görüyoruz. Bir film yapsak ve amacımız güzeli göstermek olsa bu çağda güzel olanı bulmanın ne kadar zor olduğunu anlarız. Güzel var olmaktır. Varoluşun dört bir yandan kuşatıldığı dünyamızda sanatın çirkinle ilişkisi ise tarihteki diğer dönemlere göre önemini arttırmaktadır.

  Bu anlamda çirkin ile ilgili daha çok düşünmemiz gerektiği açıktır. Elinizdeki bu kaynak çirkin ile ilgili sanatsal düşünceler ve sinematik imgeler geliştirmek adına sizlere farklı bir bakış sunmaktadır.

  Modern estetik, güzel olanın peşini bırakarak estetik ile düşünce arasındaki bağlantının peşine düşmüştür. Bu çalışma çirkinin sanatsal varoluşu ve sinemada kullanımları adına düşünce ve sanat arasındaki bağlantının açığa çıkması bağlamında önemli bir kılavuz niteliğindedir.

  Hep güzelle anılan estetik kavramının çirkini de içine alacak şekilde pek çok kategoriye sahip olduğunu gösteren metin, sinema sanatı için çirkin kategorisinin günümüzde neden önemli olduğunu açıklamaktadır.

  Bedensel çirkinlik veya bir eylemin yarattığı çirkinliğin felsefi boyutları ile bunların farklı bakış açılarından yaratılan sanatsal varoluşlarını bu çalışmada okuyacaksınız.

  Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan

Sinemada Estetik Kategoriler: Çirkinin Estetiği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.