sadsad x
asdasd

Sinema ve Videoda Kısa Film 1. Kitap Yapım Öncesi

Es Yayınları

Peter W. Rea

160,00 TL
107,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
52,80 TL
Sinema ve Videoda Kısa Film 1. Kitap Yapım Öncesi Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 286
ISBN: 9799758716271
Kapak: Ciltsiz
Peter W. Rea
Peter W. Rea
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sinema ve Videoda Kısa Film 1. Kitap Yapım Öncesi Kısa Özet

  Başarılı bir kısa filmi nasıl yapabilirsiniz? Film yapımı, deneyimli olanlar için bile, karmaşık ve özveri isteyen bir iştir. Senaryo, çekim ekibi, bütçe, oyuncular, ışıklandırma ve daha pek çok konuda kaçınılmaz olarak sayısız sorunlar çıkar. Daha yapıma başlamadan, gelişmiş teknik sanatlar, kaynak kullanımı, politik ve sosyal etkileşim ile kişisel, mali ve profesyonel sorumlulukları anlayıp tanımamız gerekir. İster yarım saatlik, ister beş dakikalık olsun, bir kısa film veya videonun yapım yöntemleri yıllar boyunca işlenerek son şeklini aldı ve sanat haline geldi.

  Senaryo geliştirmek, Yapım öncesi, Yapım, Yapım sonrası, Dağıtım: bunlar kısa film yapımı sırasında olması gerekenlerin kabaca bir dökümüdür. Gerçekte, bir film veya video projesinin başarı sağlaması, öykü anlatmayı bilmek kadar, iyi bir yönetici olmaya da bağlıdır.

  Bütünü üç ciltten oluşan bu eserin ilk cildinde: Yapım Öncesi aşaması ele alındı, bunu diğer ciltlerde, Yapım ve Yapım Sonrası kitapları izleyecek. Eserin bütünündü ele alınan her aşama somut örneklerle derinlemesine işlendi. Amacımız, yeni başlayan birine, başarılı bir kısa filmin yapımını düzenlemek ve gerçekleştirmek için gereken bilgileri aktarmaktır.
  Bu seri, ´kısa filmci´ için detaylı bir kılavuz niteliğinde.

Sinema ve Videoda Kısa Film 1. Kitap Yapım Öncesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.