sadsad x
asdasd

Şiir Terapi - Teori ve Pratik

Okuyan Us Yayınları

Nicholas Mazza

168,50 TL
117,95 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
50,55 TL
Şiir Terapi - Teori ve Pratik Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 306
ISBN: 9786055134501
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Nicholas Mazza
Nicholas Mazza
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şiir Terapi - Teori ve Pratik Kısa Özet

  "İyi seçilmiş bir antoloji, sık rastlanan ruhsal sıkıntılar için mükemmel bir dispanserdir. Tedavi edici olmasının yanı sıra önleyici de olabilir."

  - Robert Graves, 1922

  "Şiirin iyileştirici özelliği yadsınamazken, klinik uygulamaları şu ana kadar hep, ya görmezden gelindi, ya keşfedilmedi ya da gerektiği değeri görmedi. Bu kitapta Nicholas Mazza, metafor, imgeleme ve dilin en zorlu hastalıkları bile nasıl hafiflettiğini, en şaşırtıcı fonksiyon bozukluklarını bile nasıl iyileştirdiğini gösteriyor. Şiir Terapi duyarlı her klinisyende olması gereken bir kitap!"

  - Dr. Kirk K. Schneider, Varoluşçu Hümanistik Terapi Enstitüsü Başkanı

  "Dr. Nicholas Mazza`nın şiir terapi konusunda dönüm noktası niteliğindeki bu kitabı, yazılı sözün gücünün ve iyileştirici potansiyelinin farkına varan tecrübeli klinisyenler için paha biçilemez bir rehber niteliğindedir. Bu kitabın varlığı kutlama yapmak için bir fırsattır."

  - Prof. George S. Getzel, Onursal Profesör, Hunter College, City Univversity, NY

  Şiir Terapi, özellikle son 30 yılda bütün dünyada etkililiğini kanıtlamış ve geniş kesimlerce kabul edilmiş bir tedavi şeklidir. Alanın öncüsü ve halihazırda da lideri olan Dr. Nicholas Mazza tarafından kaleme alınan Şiir Terapi: Teori ve Pratik, şiir terapinin etkili uygulaması için birleşik bir model sunmaktadır. Mazza, zengin klinik ve teorik bilgisiyle üç bölümde; uygulamanın yenilikçi, dışavurumcu ve sembolik yöntemlerinin ana hatlarını çizmektedir. Bu kitap, hem profesyonellere he de şiir terapi, bibliyoterapi, yazma ve iyileşme ya da yaratıcı/dışavurumcu sanat terapilerine ilgi duyan herkese hitap eden alanında öncü bir kaynak niteliğindedir.

 • 2. Hamur

Şiir Terapi - Teori ve Pratik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.