359,00 TL
215,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
143,60 TL
Sıfırdan Bire Ciltli Hakkında Bilgiler
Türü: İş Dünyası Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786053438403
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 1561 adet satılmıştır.
Peter Thiel
Peter Thiel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sıfırdan Bire Ciltli Kısa Özet

  Facebook, Microsoft, Paypal, Instagram, Twitter, Linkedin, Whatsapp gibi bir startup fikriniz var ama bunu nasıl hayata geçireceğinizi bilmiyor musunuz? 

  PayPal’ın kurucu ortaklarından ve Facebook’un yatırımcılarından biri olan girişimci Peter Thiel bu sorunun cevabını elinizde tuttuğunuz kitapta veriyor. 
  Thiel öncelikle yaşadığımız çağa dair çok sıradışı bir önermede bulunuyor: *Küçük mobil cihazlar bize her ne kadar birer mucize gibi görünse de aslında teknolojik açıdan durgun geçen bir çağda yaşıyoruz.* Elbette bilgi teknolojileri günden güne hızla gelişiyor ama ilerleme neden sadece Silikon Vadisi ya da bilgisayarlarla sınırlı kalsın ki? İlerleme her endüstri ve sektörde gerçekleştirilebilir bir süreçtir ve başarıya ulaşmak için ihtiyacımız olan tek şey özgün bir fikre sahip olmaktır.

  Yeni bir şey yapmaktansa var olanı kopyalamak her zaman daha kolaydır. Ne var ki, nasıl yapıldığını bildiğimiz bir şeyi yeniden yapmak dünyayı 1’den n’e götürür. Ama yeni bir şey yaptığınızda 0’dan 1’e gidersiniz. Bir sonraki Bill Gates olmak için bir işletim sistemi kurmak yeterli olmayacak. Larry Page ya da Sergey Brin gibi başarılı olabilmek için yeni bir arama motoru geliştirmek yetmeyecek. Yarının kazananları bugünün pazarıyla zalim bir rekabete girip bundan kazançlı çıkmayacak. Hep beraber rekabetten kaçınacaklar çünkü ortaya koydukları şey benzersiz olacak.


  *Bu kitap dünyada nasıl yeni bir değer yaratılacağına dair yepyeni ve canlandırıcı fikirlerle dolu.* 

  - Mark Zuckerberg, Facebook’un CEO’su

  *Peter Thiel birçok çıkış yapan şirket kurdu, Sıfırdan Bire bunu nasıl başardığını anlatıyor.*

  - Elon Musk, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su

  *Sıfırdan Bire, yeni girişimciler ve sürekli kendilerini geliştirmek isteyen büyük şirketler için çok önemli bir kılavuz. Bu kitabı okuyun, Peter’ın meydan okumasını kabul edin ve beklentilerin ötesine geçecek bir iş kurun.*

  - Jeff Immelt, General Electric’in CEO’su

 • 2. Hamur

Sıfırdan Bire Ciltli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.