sadsad x
asdasd

Sezai Karakoç'la Kırk Saat

Dicle Yayınları
28,00 TL
20,72 TL
%26 indirim
Sezai Karakoç'la Kırk Saat Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786058263369
Kapak: Ciltsiz
Şakir Diclehan
Şakir Diclehan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sezai Karakoç'la Kırk Saat Kısa Özet

    İnsanların ve toplumların büyüklüğü, yeni çözümler bulma yeteneğiyle orantılıdır. Bunun için o toplumlarda ses getiren büyük düşünür ve şairlerin ortaya çıkması ve karmaşık olan problemlere çözüm bulmasıyla sıkıntılar sona ermiş olur. Çağımızın büyük düşünürü Sezai Karakoç, uzun yıllar yazdığı efsanevi şiiri *Monna Rosa* ile hep gündemde tutuldu. Oysaki bu şiirin ötesinde onun düşünürlük yönü, çok daha baskındır ve toplumun karşılaştığı problemleri çözecek niteliktedir.

    Bu eserde, Karakoç’un çeşitli konulardaki görüş ve düşünceleri, derli toplu ve kaynak olarak kendi eserleri gösterilmek suretiyle yazılmış, açıklanmış, irdelenmiş ve kelime kalıplarına dökülmüştür. Birçok konuda O’nun düşüncelerini öğrenmek isteyenlerin başucu bir eser olarak bulunduracakları ve gerektiğinde müracaat edecekleri bir özet niteliğindedir.

    Her yaştan ve her kesimden insanların rahatlıkla okuyup yararlanacakları bu eser, bir toplumun, bütün manevi ve medeni varlığıyla kendi benliğine ayna tutmasına ve insanlık bütünü içinde idrak etmesine yardımcı olacaktır. İdeallerimizin, realiteyi mayalandıra mayanlandıra tarihin levhalarını ve kabartmalarını oluşturmada yardımcı olacak bir önemli ve temel eserdir Sezai Karakoç’la Kırk Saat…

Sezai Karakoç'la Kırk Saat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.