Ses Görüntü ve Data İncelemeleri

Adalet Yayınevi

Levent Bayram

70,00 TL
64,40 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Ses Görüntü ve Data İncelemeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Ders Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9786055980818
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2008
Levent Bayram
Levent Bayram
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ses Görüntü ve Data İncelemeleri Kısa Özet

  Demokratik hukuk devleti, suç adı verilen ve çeşitli türleriyle sosyal yapıları etkileyerek vatandaşların en önemli haklarını ihlal eden eylemler karşısında; güvenliği tesis etmek, adaletin doğru ve süratli biçimde işlemesini sağlamak, insan haklarını korumak, dolayısıyla da suç ve suçlularla mücadele etmek durumundadır.

  Devletin en önemli görevleri arasında yer alan toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, suçluların tespit edilip yakalanması, cezalandırılması, adaletin tecelli ettirilmesi ve bu doğrultuda da insanların daha iyi koşullarda yaşayabilmesi bakımından adli bilimlere büyük görevler düşmektedir.

  Günümüzde hızla gelişen bilim ve teknoloji, birey ve toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel yaşantısını etkilemekte, örgütleri yapı ve işleyişlerinde değişikliğe zorlamaktadır. İletişim teknolojisinin çok yüksek seviyelere ulaşmış olması, dolayısıyla da bilişim teknolojileri, sesgörüntü kayıt cihazları, veri saklayabilen diğer tüm elektronik cihaz, araç ve malzemelerin çeşit ve niteliklerinin farklılaşmasıyla birlikte bunlarla işlenen suçlarda da artış gözlenmektedir.

  Multidisipliner bir bilim dalı olan adli bilimler içerisinde ses, görüntü ve data incelemelerinin önemli bir yeri vardır. Konu ile ilgili ortaya çıkan suçlarla gerektiği şekilde mücadele edebilmek için ülke çapında çeşitli laboratuarlar hizmet vermektedir.

  Ses Görüntü ve Data İnceleme alanında çalışmalarını yürüten laboratuarlardan birisi Kriminal Polis Laboratuarları Dairesi Başkanlığı Ankara Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğüne bağlı Ses Görüntü ve Data İnceleme Laboratuarlarıdır. Söz konusu Laboratuar, mevcut uzmanlık bölümlerinden farklı olarak sadece Ankara Kriminal Polis Laboratuarı bünyesinde bulunup ülke çapında hizmet vermektedir.

  Konu Başlıkları

  Ses ve Konuşma İncelemeleri
  Görüntü İncelemeleri
  Data İncelemeleri

 • 1. Hamur

Ses Görüntü ve Data İncelemeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.