Sıralama seçin
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

Şermin Yaşar Kimdir?

Şermin Yaşar 1982 yılında Berlin’de dünyaya gelmiştir. Daha sonra Türkiye’ye gelerek eğitim hayatını burada tamamlamıştır. Şermin yaşar Türk Dili ve Edebiyatından mezun olup, yüksek lisans yapmıştır. Yazarlık hayatına ilk olarak bir reklam ajansında reklam yazarlığı olarak başlamıştır. Şermin Yaşar o yıllarda evli ve üç çocuklu bir anneSİdir. Çocuklarının isimleri Tuna, Mete ve Name olmaktadır. O yıllarda evli olduğu eşinin Çarkacı soyadını boşandıktan sonra bırakıp, evlenmeden önce kullandığı Yaşar soyadıyla yazmaya başlamıştır. İlk olarak Şermin Yaşar sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri çekerek anne lakabını almıştır. Orada çocuklar ve gelişimleri ile ilgili yazılar yayımlamıştır. Şermin Yaşar için çocukların oyun önerilerine karşılık çok az kitap bulunduğunu ve çocuklara yeni oyun önerileri yazılması gerektiğini düşünmüştür.

Yazarlık hayatına bu şekilde Başlayan Şermin Yaşar ilk olarak Başlarım Şimdi Anneliğe adlı kitabını yayımlamıştır. Bu eseri okuyucu tarafından çok fazla beğeni almıştır. Bu kitap içeriğinde çocukların kendilerini geliştirebileceği ve hayal güçlerinin genişleyeceği birçok oyunlar vardır. Birçok oyun önerilerini bu kitap adı altında toplamıştır. Bu kitabının ardından çocukların gelişimi ile ilgili birçok kitap yayımlamıştır. Çocuk hikayeciliği alanında çok ünlenmiş ve birçok eser ortaya sunmuştur. Kitaplarında çocuklar için birçok bilgiye ve tecrübeye yer vermiştir. Şermin Yaşar çocukların becerilerini ve hayal dünyasını geliştirmeye duygularına hitap etmeyi başarmıştır. Çocukların oyunları daha bilinçsel daha öğretici olmasını sağlamış ve bunu onların dilinde hitap etmiştir. Sadece çocuk kitapları değil, gençliğe hitap eden birçok kitap da yayımlamıştır. Yaratıcılığı ile bilinen ve bu alanda çok başarılı olan Şermin Yaşar en son Bir reklam ajansının yaratıcı grup başkanlığını yürütmüştür.

Şermin Yaşar Kitaplarının Özellikleri Nelerdir?

Şermin Yaşar’ın çocukların gelişimi ve çocuk oyunları gibi birçok kitapları bulunmaktadır. Şermin Yaşar sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri çekerek anne lakabını almıştır. Kitapları çoğunlukla çocuklar ve onların gelişimi üzerine olmaktadır. Kendi annelik içgüdüsü ile çocuklar için birçok yazı yayımlamıştır. İçeriğindeki bilgiler ve duygu yoğunlukları okuyucuların beğenisini kazanmıştır. Oyun önerilerinin bulunduğu birçok kitap da yayımlamıştır. Ona göre çocukların oyun önerilerine karşılık çok az kitap bulunduğunu ve çocuklara yeni oyun önerileri yazılması gerektiğini belirtmiştir.

Şermin Yaşar çocukların becerilerini ve hayal dünyasını geliştirmeye duygularına hitap etmeyi başarmıştır. Çocukların oyunları daha bilinçsel daha öğretici olmasını sağlamış ve bunu onların dilinde hitap etmiştir. Şermin Yaşar’ın ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe, okuyucu tarafından çok sevilip kısa sürede en çok satanlar listesine girmiştir. Çocuk kitapları dışında gençlere özgü kitaplar da yayımlamıştır. Fakat o daha çok çocuk kitapları ve çocuk hikayeciliği üzerinden yazı yazmıştır.

Şermin Yaşar Eserleri Nelerdir?

Şermin Yaşar birçok eser yayımlamıştır. Çocukların gelişimi ve çocuk oyunları gibi birçok kitapları bulunur. Daha çok çocuk gelişimciliği ve oyun türleri ile ilgili kitapları vardır. Yazılarından dolayı Anne lakabını almıştır. Şermin Yaşar çocuklarla diyalog kurabilen bir dili ile ve hayal dünyasını geliştirmeye, duygularına hitap etmeyi başarmıştır. Çocukların oyunları daha çok el becerilerini geliştirmeyi amaçlayarak daha öğretici olmasını sağlamış ve bunu onların dilinde hitap etmiştir. Şermin Yaşar kitapları herkes tarafından çok benimsenmiştir. Şermin Yaşar yayımladığı eserler dışında yayımlamadığı birçok eserinin olduğunu şu cümlelerle anlatmıştır: “Yazdığım ama basiretsizliğim yüzünden yayınlatmadığım bir çuval hikayeyi dolaba kaldırıp çocuklarla yaşadıklarımı yazmaya başladım.” Bilim, kurgu ve hayal gücünü çok iyi kullanabilen Şermin Yaşar birçok hikaye yayımlamıştır. Yaratıcılığı ve yenilikçi tavrı ilk yazdığı eserden itibaren fark edilmektedir. Birçok çocuk kitabı yayımlamıştır. Çocukların hayal dünyasına dokunmayı ve onların eğitici oyunlar oynamasını amaçlamıştır. Çocuk kitapları dışında yetişkin kitapları da bulunmaktadır. Yaratıcı olan ve çok sevilen birçok Şermin Yaşar yetişkin kitapları bulunmaktadır. Şermin Yaşar’ın aşağıda listelenmiştir:

 • Başlarım Şimdi Anneliğe
 • Ev Yapımı Sihirli Değnek
 • Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu
 • Dedemin Bakkalı
 • Gelirken Ekmek Al
 • Tarihi Hoşça Kal Lokantası
 • Abartma Tozu
 • Deli Tarla
 • Dedemin Bakkalı- Çırak
 • Oyuncu Anne
 • Cingo
 • Oh Ne Ala Memleket
 • Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler
 • Kış Masalları
 • Babaannem Geri Döndü
 • Çok Hayal Kuran Çocuk
 • Oyun Takvimi 2016
 • Cesaret Sandığı
 • Garip Bir Kuyruk
 • Uyuyor musun?
 • Cebimdeki Mandalina Ağaçları
 • Bizimki

İçeriğinde çocuk ve yetişkin eserlerinin bulunduğu Şermin Yaşar tüm kitapları sizler için böyledir. Her kitabında farklı hikayecilik ve yaratıcılık bulunmaktadır. Çocukların duygularına ve onların yaşamına dokunmaya çalışmıştır. Annelik içgüdüsü ile çocuklar için birçok geliştirici kitap ve oyunlar kaleme almıştır. Yetişkin kitaplar da kaleme almıştır fakat çocuk kitapları onun için daha ön planda olmuştur. Şermin Yaşar hikaye kitapları çok sevilmektedir. Geniş hayal gücü ile çok sayıda hikaye kitapları yayımlamıştır. Şermin Yaşar ilk olarak Başlarım Şimdi Anneliğe adlı kitabını yayımlamıştır. Bu eseri okuyucu tarafından çok fazla beğeni almıştır. Bu kitap içeriğinde çocukların kendilerini geliştirebileceği ve hayal güçlerinin genişleyeceği birçok oyunlar vardır. Birçok oyun önerilerini bu kitap adı altında toplamıştır. Oyun önerilerine çok fazla önem vermiştir. Çok az sayıda oyun öneri kitapları olduğunu ve bu alanda daha fazla kitap olması gerektiğini savunmuştur. 2018 yılında yayımlanan Cingo kitabı eğlenceli ve akıcı bir hikaye türüdür. Kitap içeriğinde kendini insan sanan bir köpeğin duygularını ve yaşamını konu almıştır. Şermin yaşar kitapları kaç yaş için? gibi birçok soru sorulmaktadır. Şermin Yaşar’ın kitapları birçok yaşa hitap etmektedir. Çocuklar ve ebeveynler için çok uygun olmaktadır. Şermin Yaşar 10 yaş kitapları da bulunmaktadır. Yetişkinlere özel kitap seçenekleri de mevcuttur.

En Sevilen Şermin Yaşar Kitapları Hangileridir?

Yazarın popüler edebiyat özellikleri taşıyan eserleri sade dili ve akıcı anlatımıyla ön plana çıkmaktadır. Aşağıda yazarın en sevilen kitapları listelenmiştir:

 • Abartma Tozu: 2019 yılında yayımlanan Şermin Yaşar kitapları Abartma Tozu çok fazla sevilen bir eser olmaktadır. Eser Yirmi altı bölümden oluşmaktadır. Çocuk kitabı olarak bilinen Abartma Tozu, yetişkinlere de birçok mesaj vermektedir. Eğlenceli ve komik bir hikayesinin yanı sıra içeriğinde birçok mesaj ve duyarlı olmaya çağıran dil kullanmıştır. Adından da anlaşıldığı gibi günümüzde olayları ve insanların davranışlarını abartı bir dil ile belirtmiştir. Yetişkinler için birçok şeyi düşünmeye davet etmiştir. Toplumun abartılarını göz önüne sermiştir. Akıcı ve yalın bir dille anlatılmıştır. Çocukların birçok konuda dikkat etmesini sade, anlaşılır ve kırmadan anlatmaya çalışmıştır. Abartma Tozu karakterleri şöyledir:
 1. Fikriye: Kitabı anlatan ana karakter olan Yenge, abartılı temizlik yapmaktadır.
 2. Tevfik Kılıkırkyarar: Müfettiş olan ve birçok şeye alerjisi bulunan karakterdir.
 3. Seval Çokal: Abartılı bir şekilde alışveriş yapan bir karakterdir.
 4. Sevgi: Ailesine çok düşkün olan fakat bunu abartılı bir şekilde gösteren bir karakterdir.

Karakterler kitabın adı ve anlatılmak istenen mesajı çok güzel verdiği abartılı bir şekilde yazmıştır. Her karakterin abartılı ve aşırıya kaçan yönleri vardır. Bunlar bir çeşit günümüzdeki insanları da temsil etmektedir.

 • Dedemin Bakkalı: Şermin Yaşar kitapları Dedemin Bakkalı, yazarın kendi yaşamından ve anılarından ilham aldığı eserdir. Çocuklara ve yetişkinlere hitap etmektedir. Çocuk kitabı olarak geçse de yetişkinlere de birçok bilgi vermektedir. Kitapta yetişkinlerin çocukların gözünden nasıl göründüğünü anlayacak, çocukların ise yenilikleri, düşünme kabiliyetini geliştirmeye ve etrafındaki insanlarla sağlam ilişkiler kurabilmeye davet etmektedir. Kitapta yaz aylarında dedesinin bakkalında çalışan ve orada yaşadığı anıları anlatmaktadır. Yetişkinlerle iletişim kurmaya çalışan ve eğlenceli ve bir o kadar da düşündürmeyi sağlamıştır. Fakat bir çocuk yetişkinler bir çocuğu anlamak istememekte ve çocuğun da anlatmakta çok zorlandığı görülmektedir. Bir çocuğun dili ile anlatılan bu eserde çocukların yaratıcılığı ve gelişimini etkileyen birçok konu barındırmaktadır. Dedemin Bakkalı karakterleri şöyledir:
 1. Şebnem: Kitabın ana karakteri. 8 yaşındaki bir çocuk.
 2. Şermin
 3. Kahveci Dede
 4. Bakkal Dede
 5. Şebnem Karakterinin annesi
 6. Bakkal müşterileri
 7. Şebnem’in arkadaşları

Şermin Yaşar En Yeni Kitapları Hangileridir?

Şermin Yaşar birçok çocuk kitabı ve yetişkin kitabı yayımlamıştır. Bazıları özel olarak ebeveynler hitap eden çocuk gelişimi kitabı niteliğindedir. Şermin Yaşar ilk olarak Başlarım Şimdi Anneliğe adlı kitabını yayımlamıştır. Bu eseri okuyucu tarafından çok fazla beğeni almıştır. Bu kitap içeriğinde çocukların kendilerini geliştirebileceği ve hayal güçlerinin genişleyeceği birçok oyunlar vardır. Aşağıda yazarın en yeni kitapları listelenmiştir:

 • Deli Tarla: Ekim 2020 yılında yayımlanan bu eserde birçok duygu yoğunluğundan bahsetmiştir. En zor zamanlarda bile gülebilmeyi başarabilmek, her sıkıntının her zorluğun arkasında bir mutluluğun beklendiğini anlatmıştır. Şermin Yaşar’ın yetişkin kitaplarından biri olan Deli Tarla 16 öyküden oluşmaktadır. Kişinin her öyküde kendinden bir şeyler bulacağı, birçok duyguyu barındıran bir eserdir.
 • Oh Ne Ala Memleket: 2020 yılında yayımlanan eser, bir grup çocuğun yetişkinlerin katı kuralları, sıkıcı ve yorucu düzenlerine karşı çıkıp kendi hayallerinin peşinden gitmesini anlatmaktadır. Bu arkadaş grubunun ismi ise EKER’dir. Her birinin baş harfini taşıyan bu isimin açılımı ise Emre, Kerem Elif ve Raco’dur. Bir çeşit çocukların gözünden yetişkinlere yazılmış bir hikaye olarak da düşünülebilmektedir. Çocukların hayal dünyasına dokunan ve aynı zamanda eğitip öğreten mükemmel bir yapıttır.
 • Babaannem Geri Döndü: Şermin Yaşar’ın son kitabı olan bu eser Nisan 2021 yılında yayımlanmıştır. Çocuk kitabı olarak geçen bu eser aslında her yaşa hitap etmektedir. Eğlenceli bir anlatım ile birçok şey katabilen bir kitaptır. Hikaye tonton babaannenin çocuklarının evine yerleşmesiyle başlamaktadır. Olaylar torununun anlatımıyla gerçekleş Garip hareketleri ve yaramaz bir çocuğu andıran davranışlarıyla tuhaf bir babaannedir. Akıcı diliyle çok sevilerek okunmaktadır.
 • Cebimdeki Mandalina Ağaçları: 6 Kasım 20202 yılında yayımlanan bu eser bir çocuk kitabıdır. Kitabın ana karakteri olan Ada ailesiyle vakit geçirmek oyun oynamak isteyen bir çocuktur. Ailesi bu isteğine karşılık vermeyince hayal dünyasına çekilmiştir. Bir gün cebinde unuttuğu mandalina kabukları ile her hayaline bir mandalina ağacı ekmiştir. Hayallerin ön planda olduğu bu eserde, okurların yüzünü gülümseyecek ve birçok unsur bulunmaktadır.

Şermin Yaşar’ın en son yapıtları bunlardır. Okurların kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz ve çocukları daha iyi anlayabileceğiniz eserleri vardır. Çocukların ise eğlenip öğrenebileceği duygularına, hayallerine ve isteklerine ulaşabilmenin mutluluğunu yaşayacakları hikayeler bulunmaktadır.

Şermin Yaşar En Sevilen Kitapları Nelerdir?

Şermin Yaşar’ın ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe, okuyucu tarafından çok sevilip kısa sürede en çok satanlar listesine girmiştir. İlk kitabından aldığı bu başarı ile daha fazla kitap yayımlamaya başlamıştır. Bütün eserleri birbirinden özel ve anlamlıdır. Şermin Yaşar’ın en sevilen kitapları aşağıda listelenmiştir:

 • Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu: Şermin Yaşar bu kitabında okurları eski güzel insanlara götürmektedir. Okurken birçok şey öğrenebileceğiniz ve duygu yoğunluğu yaşayacağınız bir yapıttır. Bu eseri yetişkinlere hitap edip hikaye tarzında yazılmıştır.
 • Dedemin Bakkalı: yazarın kendi yaşamından ve anılarından ilham aldığı eserdir. Çocuklara ve yetişkinlere hitap etmektedir. Çocuk kitabı olarak geçse de yetişkinlere de birçok bilgi vermektedir. Kitapta yetişkinlerin çocukların gözünden nasıl göründüğünü anlayacak, çocukların ise yenilikleri, düşünme kabiliyetini geliştirmeye ve etrafındaki insanlarla sağlam ilişkiler kurabilmeye davet etmektedir.
 • Gelirken Ekmek Al: 18 kısa öyküden oluşmaktadır. Bu eser bir yetişkin kitabıdır. Herkesin kendinden bir şeyler bulacağı ve birçok duyguyu içinde barındırdığı eserdir.

Herkesin beğenisine ve tarzına göre Şermin Yaşar en güzel kitabı değişiklik gösterebilmektedir. Her yaşa ve her tarza hitap eden eserleri de bulunmaktadır.

Şermin Yaşar Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Şermin yaşarın her yaşa hitap eden eserleri ve hikayeler, bulunmaktadır. Çocuklara bir şeyler öğretebilen, birbirinden yaratıcı, meraklı hikaye kitapları vardır. Çocuk kitaplarının yanı sıra yetişkin kitapları ile de çok sevilmektedir. Çok beğenilen yetişkin kitabı Deli Tarla, En zor zamanlarda bile gülebilmeyi başarabilmek, her sıkıntının her zorluğun arkasında bir mutluluğun beklendiğini anlatmıştır. Okurların kendinden bir şeyler bulabileceği, ve hayal gücünü zorlayacak birçok eser bulunmaktadır. Şermin Yaşar kitap önerilerinde yazarın akıcı üslubu ön plana çıkmaktadır.

Şermin Yaşar kitapları Oh Ne Ala Memleket kitabı da çok sevilmektedir. Bir grup çocuğun yetişkinlerin katı kuralları, sıkıcı ve yorucu düzenlerine karşı çıkıp kendi hayallerinin peşinden gitmesini anlatmaktadır. Bu arkadaş grubunun ismi ise EKER’dir. Her birinin baş harfini taşıyan bu isimin açılımı ise Emre, Kerem Elif ve Raco’dur. Bir çeşit çocukların gözünden yetişkinlere yazılmış bir hikaye olarak da düşünülebilmektedir. Diğer bir sevilen Şermin Yaşar kitapları Cingo kendini insan sanan bir köpeğin duygularını ve yaşamını konu almıştır. Şermin Yaşar kitapları Gelirken Ekmek Al 18 kısa öyküden oluşmaktadır. Bu eser bir yetişkin kitabıdır. Herkesin kendinden bir şeyler bulacağı ve birçok duyguyu içinde barındırdığı eserdir. Şermin yaşar kitap seti de bulunmaktadır. Birçok kitabın bir arada bulunduğu set avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Bu gibi birçok Şermin Yaşar kitaplarını sayfamız aracılığıyla rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şermin Yaşar Kitap Önerileri Nelerdir?

Şermin Yaşar yaratıcılık ve hayal gücü alanından birçok eser ortaya koymuştur. Çocukların duygularına dokunan, hayal güçlerine erişebilen ve aynı zamanda öğretebilen bir tarzla yazmıştır. Şermin Yaşar Başlarım Şimdi Anneliğe adlı kitabının içeriğinde çocukların kendilerini geliştirebileceği ve hayal güçlerinin genişleyeceği birçok oyun önerileri vardır. Bunu ardından çocuk gelişimleri ile ilgilenmiş bu alanda yazılar yazmıştır. Şermin Yaşar’ın kitap setleri de bulunmaktadır. Sadece çocuk kitapları alanında yazmayan Yaşar, farklı hikayelerden oluşmuş yetişkin kitapları da ortaya koymuştur. Aslında çocuk kitapları da bir çeşit yetişkinlere ve hatta ebeveynlere hitap etmektedir. Çocukların iç dünyalarına karışmak, onları daha iyi anlamak ve onların gözünden nasıl göründüğüne dair birçok şey bu kitaplarla öğrenilebilmektedir. Bu sebeple yazarın kitapları, ebeveynlere ve anne adaylarına da hitap etmektedir. Yazar eserlerinde sade bir dil kullanmıştır. Gündelik hayatta geçen kelimeler, hikayelere akıcılık kazandırmıştır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.