sadsad x
asdasd
12,04 TL
9,03 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,01 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Semboller Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Hobi Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9789756154380
Kapak: Ciltsiz
Joseph Piercy
Joseph Piercy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Semboller Kısa Özet

  İnsanlık henüz ortak, evrensel bir konuşma diline sahip değil ama aslında bir yazı diline sahip: Sembollerin evrensel dili. Örneğin, kalp sembolünü gören herkes sevgiden, @ işaretini gören herkes e-postadan söz edildiğini hemen anlıyor. Ya da orak-çekiç sembolünü görenler komünistleri, gamalı haçı görenler ise Nazileri düşünüyor.

  Dinsel ve politik sembollerden trafik işaretlerine kadar hepimizin gördüğümüz anda tanıdığımız, anladığımız pek çok sembol ve işaret gerçekten de evrensel bir dil oluşturuyor. Pek de farkında olmadan ve konuşmadan bu dille anlaşıyoruz, neden veya kimden söz edildiğini biliyoruz ya da yolun biraz ilerisinde keskin bir virajın olduğunu önceden öğreniyoruz.

  Peki, bu sembol ve işaretlerin nasıl ortaya çıktığını, bu evrensel dilin alfabesinin nasıl geliştiğini biliyor musunuz?

  Çizimler ve fotoğraflarla zenginleştirilmiş bu ilginç kitapta, Joseph Piercy günlük yaşamda kanıksadığımız bu sembollerin, işaretlerin gizli tarihlerini didikliyor; güvenliğimizi sağlayan yol işaretlerinden çamaşır suyu şişesinin üstündeki kafatası ve çapraz kemiklere, gülenyüzdenJ hashtag # işaretine kadar hemen her gün gördüğümüz, kullandığımız sembollerin, işaretlerin kökenlerini ve anlamlarını açıklıyor.

Semboller Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.