sadsad x
asdasd
35,00 TL
25,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
9,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sekülerleşme Teorisi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9786059823425
Kapak: Ciltsiz
Volkan Ertit
Volkan Ertit
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sekülerleşme Teorisi Kısa Özet

  Volkan Ertit’in yazdıklarının hem teorisi ikna edici hem de teori güçlü ampirik verilerle desteklenmiş durumda. Türkiye’yi dışardan gözlemleyen birçok kişi, derinlemesine araştırma yapmadan, acele ile, Türkiye’nin gün geçtikçe dindarlaştığını iddia ederken, birçok gösterge bunun tersini ortaya koyuyor. Ertit, Türkiye’nin dindarlaştığına dair yaygın olan bu kanaate, oldukça iyi dokunmuş argümanlar ve verilerle meydan okuyor.

  -Prof. Dr. Phil Zuckerman, Pitzer College, Kaliforniya

  Seküler ve sekülerleşme kavramlarının bilimsellikten uzak, siyasî, ideolojik, önyargılı, pejoratif anlamlar yüklenerek sekülerizm, laisizm, dinsizlik yerine kullanılmak suretiyle tüketildiği bir toplumsal vasatta, sekülerleşme olgusunu ve sürecini bilimsel ve sosyolojik bir çizgide anlaşılması amacıyla kaleme alınmış bir kaç akademik yayının toplumsal etki alanını genişletecek standartta bir çalışma. Gayretli bir bilim emekçisinin elinden çıkmış olması da cabası...

  -Prof. Dr. Mehmet Ali Kirman, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi

  Sekülerleşme kavramı ile ilgili akademik okuma ve çalışmalara yardımcı olabilecek oldukça detaylı bir teori kitabı olmasının yanı sıra, akıcı üslubu ile sekülerleşme tartışmalarına ilgi duyanların da rahatlıkla okuyup faydalanabileceği titiz bir araştırma kitabı.

  -Prof. Dr. Ali Köse, Marmara Üniversitesi

  Volkan Ertit, ne bir İslamcı ne de Kemalisttir; o sadece bir sosyologtur. Özellikle dindarlık konusunda, sosyolojinin yıllardır yapmaktan imtina ettiği bir şeyi Türkiye’de yapmaya çalıştığından, yaptıkları şaşırtıcı olarak algılanmaktadır.

  -Prof. Dr. Besim F. Dellaloğlu, Sakarya Üniversitesi

   

Sekülerleşme Teorisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.