100,00 TL
76,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
24,00 TL
Seçtiğimiz Gelecek Hakkında Bilgiler
Türü: Teknoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 181
ISBN: 9786057003782
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Christiana Figueres
Christiana Figueres
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Seçtiğimiz Gelecek Kısa Özet

  İklim krizinin acımasız sonuçlarından bahseden ve her şeye rağmen kötü gidişi durdurabileceğimize inanan *iki inatçı iyimserin* yazdığı bu ilham verici kitabı, belki de insanlık tarihinin en önemli krizine dikkat çekmek ve çözüm üretmek amacıyla Paris İklim Konferansı’nı organize eden Christiana Figueres Olsen ile Tom Rivett-Carnac kaleme aldı.

  *Karşı karşıya kaldığımız iklim değişikliği krizinin büyüklüğünü unutmaksızın rotamızı değiştirmemiz mümkün. Hiçbir nesnel kanıt da aksini iddia etmiyor. Toplumlarımız daha önce de kurumsallaşmış kölelik ve ırkçılık, kadınlara karşı baskı ve ayrımcılık, faşizmin yükselişi gibi göz korkutan zorluklarla mücadele etti. Elbette bu sorunların hiçbiri kesin olarak çözülmedi ama toplu olarak ele alındı, büyük ilerlemeler kaydedildi. Ve bizler bunların da zamanla üstesinden gelineceğine inanıyoruz. İklim değişikliği ise insan türü için temsil ettiği somutluk nedeniyle daha karmaşık bir sorun, ancak bununla başa çıkmak için hazırız. Halihazırda bir dizi sosyal ve politik başarı elde ettik. İhtiyaç duyacağımız teknolojileri hepsine olmasa bile çoğuna sahibiz. Gerekli sermayemiz de var. Üstelik hangi politikaların etkili olduğunun da farkındayız. Evet, bunu yapabiliriz. Fakat tüm bunlara rağmen gerekli olanı yapmaktan oldukça uzağız.

  İster iklim değişikliğinden memnun olun, isterseniz öfkeyle dolup taşın, bu kitap sizi insanlığın geleceğini yeniden inşa etmeye davet ediyor. Zorlukların göz korkutucu doğalarına rağmen, birlikte hareket ederek bu krizle savaşabileceğimizi, bunun için gerekli her şeye sahip olduğumuzu hatırlatıyor.

  Ama bu çağrıya hemen yanıt vermeniz gerek.*

 • 2. Hamur

Seçtiğimiz Gelecek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.