Satış Sözleşmeleri

Adalet Yayınevi

Nihat YAVUZ

390,00 TL
358,80 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
31,20 TL
Satış Sözleşmeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 1072
ISBN: 9786051469089
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Nihat YAVUZ
Nihat YAVUZ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Satış Sözleşmeleri Kısa Özet

    Satış sözleşmesi ekonomik yaşamda son derece önemli bir rol oynamaktadır. O kadar ki en gereklisinden en lüksüne kadar günlük ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmını, satış sözleşmesi yapmak suretiyle gerçekleştirmekteyiz. Nitekim tam da bu nedenle satış sözleşmesi, diğer sözleşme çeşitlerinden daha kapsamlı bir şekilde düzenlenmiş bulunmaktadır (TBK mad. 207 281 = 74 madde). Dahası var: Satış sözleşmesi başka özel yasalarda da (örneğin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu’nun 17. maddesindeki Taksitle Satış Sözleşmesi gibi) düzenlenmiştir.

    Pazarlamacı, tacirin bağımlı bir yardımcısı olduğundan ötürü bu konu da kitapta ayrıca Pazarlamacılık Sözleşmesi- olarak incelenmiştir. Tellal (simsar) ise satışlarda para karşılığı aracılık yapan kişi olması nedeniyle kitapta kısa olarak da olsa bu konuya ayrıca değinilmiştir.

    Hukuk kurallarının uygulanmasında ve bu bağlamda yasayı yorumlayıp onun boşluklarını doldurma konusunda uygulamada izlenen şaşmaz yol Yargıtay kararlarına dayanmaktır. Bu nedenle Yargıtay’ın ilgili dairelerinin 2014 ve 2015 tarihli en yeni kararlarının hemen hepsine kitabın ilgili maddelerinin altında yer verilmiştir.

  • 1. Hamur

Satış Sözleşmeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.