239,00 TL
169,69 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
69,31 TL
Şarkılardan Fal Tuttum Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786055895761
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Metin Atamer
Metin Atamer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Şarkılardan Fal Tuttum Kısa Özet

  Türk Sanat Musikisi, güfte ve besteleri ile dillerden düşmeyen, unutulmayan ve unutulmayacak yüzlerce, binlerce eseri barındırır. Neşemizdir, hüznümüzdür yeri gelir ağıtımızdır. Bu coğrafyada doğmuş, büyümüş ve bu coğrafyanın kültürü ile bezenmiş her musikişinasa dokunur, onu şad eder. O güçlü melodileri kelimelerle asla ifade edilemeyecek bin bir duyguyu yaşatır. Ne büyük aşklar, umutlar, sevdalar güftelere dökülür, şanı yüzlerce yılı bulan bestekârlarla kültür dairemizin baş köşesine kurulur.

  Bu şarkıların yazılış hikayelerini merak edenler için Metin Atamer, Şarkılardan Fal Tuttum isimli beşinci kitabını kaleme aldı. Bazı güfteler öyle ilginç olaylardan esinlenerek yazılır ki, ancak hikayesini bilirseniz anlam kazanır. Bazı aşklar ise öyle şarkılara ilham kaynağı olur ki, okuyunca şaşırır, o aşka saygı duyarsınız.

  Büyük güftecilerin, bestecilerin ve sesleri hala kulaklarımızda çınlayan assolistlerin yaşadıkları derin duygular, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan Türk Sanat Musikisi ile hatıralara karışır ve bizi yüreğimizden yakalayıp o bilinmedik diyarlara götürür.

  Şarkılardan Fal Tuttum hikayesini anlattığı şarkıyı aynı anda dinlemenizi sağlaması ile müzikseverlerin başucu kitabı olmaya aday.

  Kitaptaki değerlerden bir kaçı;

  Dede Efendi,

  Zeki Müren,

  Erol Sayan,

  Neyzen Tevfik,

  Tatyos Efendi,

  Avni Anıl.

 • 2. Hamur

Şarkılardan Fal Tuttum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.