sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

Sarah Jio Kitapları Nelerdir?

Romanlar, farklı konular ve fikirlerde yazılan, yazarların kişisel görüş ve tecrübelerine dayandırarak yazdığı kitaplardır. Aşk, bilim kurgu, fantastik, biyografi ve otobiyografi tarzında olan romanlar, okuyucularına derin betimlemeler ile yoğun duygu yükü bıraktıkları eserler olarak tanımlanmaktadır. Sarah Jio ise betimlemeleri ve dili ile dünya genelinde çok sayıda hayranı olan ve eseri ile hayranlarını mutlu eden bir yazardır. Aşk teması üzerine yazdığı yazılar ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan Sarah Jio, kitaplarıyla okuyanların kalplerine dokunmaktadır. Sarah Jio’nun 13 adet kitabı aşağıda sıralanmıştır;

Sarah Jio Kimdir?

Sarah Jio, 18 Şubat 1987 tarihinde dünyaya gelen Amerikalı yazar ve gazetecidir. Western Washington Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra “Glamour” dergisinde başyazarlığa kadar yükselmiştir ve halen daha derginin başyazarlarından birisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Genel olarak yemek, beslenme, sağlık, eğlence, seyahat, kilo verme, alışveriş, psikoloji, bebek ve bebek bakım konularında eserler kaleme alan Jio’nun romanları birçok farklı dile çevrilmekte ve dünya genelinde satışa çıkarılmaktadır. Yazarın eserleri İtalya, Fransa, Brezilya, Türkiye, Slovenya, Rusya, Çin, Norveç, Almanya, Litvanya, Polonya ve İspanya başta olmak üzere toplamda 27 ülkede yayımlanmaktadır. Çok sayıda kitabıyla dünyanın en fazla satan kitapları listesinde yer almıştır ve halen daha listelere girmeye devam etmektedir.

Sarah Jio, duygu yüklü kitapları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Yazarın kitaplarının tamamının bulunduğu setler Türk okurlar tarafından sıklıkla tercih edilirken, yazar ilk defa Türkiye’de yayımlanan “Yeşil Deniz Kabuğu” kitabı ile de Türkiye’deki tanınırlığını artırmıştır. Yazarın ilk romanı aşağıdadır;

 • Mart Menekşeleri: Yazar Sarah Jio’nun ilk kitabıdır. 1 Mart 2012 tarihinde yayımlanmıştır. Aşk temalı olan kitap Emily Wilson adında genç, güzel ve hayatının zirvesinde olan bir yazarın hayatını konu almaktadır. 30’lu yaşlarında hayatı tersine dönen Emily mart ayında yengesi tarafından Bainbridge Adası’na davet edilmiştir ve hiç düşünmeden adaya gitmiştir. Adada bulduğu 1943 yılında yazılmış gizemli bir günlüğü okumaya başlayan Emily sonrasında gelişen olaylar ile tekrar yükselişe geçecektir. Sarah Jio’nun, kitabını aşk teması üzerine kurması ve kitapta yer alan gizem, geçmiş ve şimdiki zaman arasında kurulan bağlar okuyucular tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Sarah Jio’nun ilk kitabı olmasına karşın Library Journal En İyi Kitap Ödülü’nde birincilik kazanan eser “Mart Menekşeleri”, Sarah Jio’nun roman macerasına daha fazla zaman ayırarak kitap yazmaya devam etmesini sağlamıştır. Sarah Jio’nun tüm kitaplarının en fazla satan kitaplar listesinde yer almasının yanı sıra yazar ve hayranları için” Mart Menekşeleri” her zaman ayrı bir yere sahip olmaktadır.

Sarah Jio’nun En Çok Okunan Kitapları Nelerdir?

Sarah Jio’nun kitaplarının tamamının en çok satanlar listesinde yer almasının yanı sıra bazı eserleri dünya genelinde diğer eserlere oranla daha fazla okunmaktadır. Yazarın kitapları genelde aşk teması üzerine kurulmaktadır. Eserlerinde geçmiş ve şimdiki zamanı son derece sık kullanan yazar Sarah Jio, geçmişle şimdiki zaman arasında kurduğu bağı anlatması ile diğer pek çok unsuru da tamamlamaktadır. Sarah Jio en çok okunan kitapları arasından ilk beşi aşağıda listelenmiştir;

 • Yağmur Sonrası: Kitap 1942 yılının yaz ayında Bora adasına giden bir hemşire kızın 2. Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında geçen hikâyesini anlatmaktadır. Sarah Jio “Yağmur Sonrası” kitabının ana karakteri savaş hemşiresidir. Hikaye, ana karakterin hemşire olarak gittiği topraklarda aşkı bulması ile devam etmektedir. Genç, güzel ve nişanlı olan Anne Westry Green adındaki askere aşık olmuştur. .
 • Yeşil Deniz Kabuğu: Sarah Jio’nun Türk okurlarına özel olarak ilk defa Türkiye’de yayımlanan kitabı Yeşil Deniz Kabuğu, aynı zamanda ilk defa Türkiye’de tanıtılmıştır. Kitap, adını nadir bulunan yeşil bir deniz kabuğundan almıştır. Kitap, sürükleyici bir aşk romanıdır ve Kailey’in hayatını anlatmaktadır.
 • Kelebek Adası: Mavi kelebeklerin, değişimin habercisi olduğu ve bu konunun aşkla birleştiği Sarah Jio “Kelebek Adası” kitabı büyülü gerçeklik, tesadüfler, tarihi bir gizem ve çeşitli hikâyelerden oluşmaktadır. Türk okurlarının Sarah Jio’ya olan ilgisi nedeniyle kitap Türkiye’de de yayımlanmış ve büyük ilgi görmüştür. Değişimleri aşk ile harmanlayan yazar eseri ile ilgi uyandırırken geçmiş ve şimdiki zamanda geçen hikayesi ile eser en fazla okunan kitaplar arasında yer almaktadır.
 • Agapi- Ölümsüz Aşk: Sarah Jio, ilk defa geçmiş ve şimdiki zamanı değil de sadece şimdiki zamanı anlattığı eseri olan Sarah Jio Agapi için Türkiye’ye gelmiş ve okurları ile buluşmuştur. Kitap sadece 2000’li yıllarda geçerken yazarın hayranları bu yeni tarzı da son derece başarılı bulmuş ve kitabın en fazla okunan kitaplar listesinde yer almasını sağlamışlardır. Agapi kavramı üzerine yoğunlaşan yazar Sarah Jio, aşk çeşitlerinden Eros-Ludus, Storge-Manıa Pragma ve Agapi konularından Agapiyi seçerek bu konudan ürettiği aşk hikayelerini okurları ile buluşturmuştur.
 • Yitik Kalpler İstasyonu: Yazarın tek öykü kitabı olan “Yitik Kalpler İstasyonu” 10 farklı kadının 10 farklı hikayesini anlatmaktadır. Birbirinden tamamı ile farklı olan bu 10 kadının tek ortak noktası Grand Centrel terminaline yollarının düşmesidir. “Yeşil Deniz Kabuğu”nun hikayesi niteliğinde olan eser kafada kalan soru işaretlerini de gidermektedir.

Eserlerinde çiçekler ve aşk gibi iki farklı temayı birleştirerek ilgi çekici eserler ortaya çıkaran Sarah Jio kitapları Türkçe olarak çevrilmiş ve Türkiye’de de satışları yüksek olan kitaplardır. Kitapları ve konuları benzer temalara sahip olsa da her romanında okuyucularını farklı duygulara sürükleyen yazar eserlerinde tercih ettiği dil ile büyük ilgi görmektedir. Sarah Jio kitapları ve konuları aşk üzerine kurulmasına karşın yazar geleceğe gitmeden sadece geçmiş ve şimdiki zamanı anlatarak okuyuculara ana karakter üzerinden hayal kurdurmadan duygular ve psikolojileri anlatmaktadır. Sarah Jio ilk kitabı sonrasında aşk teması üzerine yoğunlaşarak okurlarına aşkın ve olayların farklı alanlarını göstermeyi tercih etmiştir.

Sarah Jio’nun En Çok Satan Kitapları Nelerdir?

Sarah Jio’nun birçok kitabı dünyanın çoğu yerinde sevilerek okunmaktadır. Sarah Jio’nun en fazla satan ilk 5 kitabı aşağıda listelenmiştir; 

 • Elveda Haziran: Sarah Jio, Elveda Haziran kitabında yer alan June Andersen, New York’ta yaşayan başarılı bir bankacıdır ve onun özel hayatı anlatılmaktadır. İş hayatı kusursuz olan Andersen’ın aşk hayatı son derece başarısız ve kötüdür. Monoton olan yaşamını kendisini büyüten teyzesinin ölümü sonrasında miras kalan kitabevi ile doldurmaya çalışan Andersen, geçmişini ve bildiğini sandığı pek çok şeyi değiştirmeyi amaçlayarak yola çıkmaktadır.
 • Paris'ten Çiçeklerle: Sarah Jio’nun 1940’lı yılların Paris’inde geçen kitabı “Paris’ten Çiçekler”in teması çoğu kitabında olduğu gibi aşktır. Betimlemeler ile romanını canlandıran yazar, okuyucuların duygularını hedef alarak onları aşkın derinliklerine indirmektedir. Ana karakterin geçmiş ve şimdiki zamanının anlatıldığı eserde ana karakterin pişmanlıkları ve geçmişiyle yüzleşme çabası konu edil
 • Son Kamelya: Çiçeklerin anlatıldığı ve aşk temasının işlendiği Sarah Jio “Son Kamelya” kitabı Dünya Savaşı döneminde geçmektedir. Savaş nedeniyle harap olan yerlerde kalan tek kamelya Middlebury pembesidir ve bir malikanede yetişmektedir. Amatör botanikçi Flora ise savaş sonrasında uluslararası hırsızlık şebekesi tarafından şantajla iş yaptırılan bir bilim insanıdır. Flora, malikaneye girip zaman geçirmeye başladıkça bir aşk doğmakta ve malikanede işlenen cinayetler artmaktadır. Aşk, gerilim ve gizemi içerisinde barındıran kitap, okuyucular tarafından ilgi gören eserler arasında yerini almıştır.
 • Böğürtlen Kışı: Çiçekler üzerinden aşkın anlatıldığı Sarah Jio kitabıdır. Böğürtlenlerin çiçek açtığı Mayıs ayına verilen isim olan böğürtlen kışı havaların ısınmaya başlamasına karşın bir anda yağan kar ve yağmurla olgunlaşır ve yaza hazırlanır. Bu durumu insan aşkı üzerinden anlatan yazar, insanların tecrübeleri ile büyüdüğünü ve geliştiğini savunarak eserinde aşkı işlemiştir.
 • Gündüzsefası: Eksikliklerini fark ederek kendini tamamlamaya çalışan bir kadının hikayesinin anlatıldığı Sarah Jio, Gündüzsefası kitabı 1950’li yıllarda geçmektedir. Penny adındaki karakterin çalkantılı hayatı zamanla onu üzmeye başlamıştır. Penny evliliğinde ve hayatında olan eksiklikleri fark ettiğinde Ada adında birisi ile karşılaşmıştır. Kapalı ve ketum olan Ada, Penny ile tanıştıktan sonra düğümlerini açmaya başlamıştır. Penny ve Ada’nın hayatının anlatıldığı kitap okuyucular tarafından büyük ilgi gören eserler arasında yer almaktadır.

Yazarın en fazla satan kitapları dünya genelinde farklı dillere çevrilmiş ve okurlar tarafından büyük bir ilgi görmüş eserlerdir. Sarah Jio kitapları isimleri genel olarak çiçekler, doğa ve aşk üzerinedir. Kitaplarında, iki farklı konuyu derinlemesine benzeten ve betimlemeleri ile okurlarının kafasında canlanmasına yardımcı olan yazar her okurunda farklı duyguları canlandırmayı başarmıştır.

Sarah Jio Kitap Setleri Hangi Kitapları İçermektedir?

Sarah Jio’nun kitaplarını okumak isteyen ancak hangi kitaptan başlaması gerektiğini bilmeyen ve yazarın tüm kitaplarını okumak isteyen kişiler için hazırlanan set kitaplar, yazarın farklı eserlerini içerisinde barındırarak satışa çıkarılmaktadır. Buna göre Sarah Jio’nun kitap setlerinin bazıları aşağıda listelenmiştir;

 • Sarah Jio 11’li kitap seti: Yazarın 11 kitabının içerisinde bulunduğu bir settir ve Sarah Jio’nun tüm kitaplarını okumak isteyenler için uygundur. Yazarın kitapları arasında bulunan ve çok satan kitaplardan toplanan set içerisinde Mart Menekşeleri, Sahildeki Kulübe, Böğürtlen Kışı, Son Kamelya, Elveda Haziran, Yeşil Deniz Kabuğu, Gündüz Sefası, Kelebek Adası, Agapi, Paris'ten Çiçeklerle ve Acı Tatlı Hayat Hikayem eserleri bulunmaktadır. 
 • Sarah Jio 9’lu kitap seti: 9’lu kitap seti içerisinde sadece Sarah Jio’nun romanları yer almakta, hikaye ve öykü kitapları set içeriğinde bulunmamaktadır. Sadece romanlardan oluşan set içeriğinde; Mart Menekşeleri, Sahildeki Kulübe, Böğürtlen Kışı, Son Kamelya, Elveda Haziran, Yeşil Deniz Kabuğu, Gündüz Sefası, Kelebek Adası ve Agapi kitapları bulunmaktadır.
 • Sarah Jio 8’li kitap seti: Set içeriğinde Sarah Jio’nun en fazla okunan romanları yer almaktadır. Set içeriği: Mart Menekşeleri, Sahildeki Kulübe, Böğürtlen Kışı, Son Kamelya, Elveda Haziran, Yeşil Deniz Kabuğu, Kelebek Adası ve Agapi eserlerinden oluşmaktadır. Sarah Jio’nun en fazla satılan eserlerinden oluşmaktadır.
 • Sarah Jio 6’li kitap seti: Set içerisinde, Mart Menekşeleri, Böğürtlen Kışı, Son Kamelya, Elveda Haziran, Yeşil Deniz Kabuğu, Gündüz Sefası ve Agapi eserleri yer almaktadır. Dünya genelinde çok satanlar arasında olmayı başarmış Sarah Jio eserlerinden oluşan roman serisi oldukça fazla tercih edi
 • Sarah Jio 2’li kitap seti: Sarah Jio’nun ikili kitap setleri genel olarak birbirine benzer konu ve temalara sahip kitaplardan oluşurken “Yeşil Deniz Kabuğu” ve “Yitik Kalpler İstasyonu” eserlerinin birbirinin devamı niteliğinde olması nedeniyle bu iki kitap sürekli olarak birlikte satılmaktadır.

Sarah Jio’nun kitaplarının erişilebilir olması, aşk romanı severleri Sarah Jio eserlerini okumaya itmektedir. Sarah Jio kitapları İngilizce olarak da satışa çıkmaktadır. Çeviri yapılmadan, eseri direkt olarak yazarın kaleminden çıktığı şekliyle okumak isteyen okurlar tarafından İngilizce kitaplar da tercih edilebilmektedir.

Sarah Jio’nun Diğer Kitapları Nelerdir?

Sarah Jio’nun çok sayıda eseri olmasına karşın çok satan eserlerinin gölgesinde kalan ve beklediği ilgiyi göremeyen kitapları da vardır. Bilinmeyen kitaplar olmasına rağmen yazarın kalitesi ve tarzına birebir uyan kitaplar ise aşağıda listelenmiştir; 

 • Sahildeki Kulübe: Aşk temasına sahip olan Sarah Jio “Sahildeki Kulübe” kitabı “Yağmur Sonrası” romanının devamı niteliğindedir. İkinci Dünya Savaşı’nda birbirine aşık olan Anne ve Westry’nin gelecek hayalleri kurduğu dönem anlatılmaktadır. İstemedikleri bir trajedi ile karşılaşan ikilinin birbirinden bir daha görüşmemek üzere ayrılması sonrasında yaşadıkları, birbirlerini bulma çabaları konu edilmiştir.
 • Acı Tatlı Hayat Hikayem: Sarah Jio, otobiyografik eseri “Acı Tatlı Hayat Hikayem”de kendi hayatından kesitleri okurları ile paylaşmaktadır. Yazarın anlatıma çocukluk yıllarından başladığı eser, 25 ülkede 17 farklı dilde yayımlanmıştır. Eserlerini nasıl yazdığını, karakter tasarımlarını nasıl yaptığını ve yazarlığı ile ilgili detaylar gibi pek çok konudan bahsetmektedir. Yazarın “Tuhaf bir duygu ve biraz da korkutucu. Çünkü sahnede ben varım” diyerek tanıttığı eseri Sarah Jio’nun hayatını merak edenler tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Yazar Sarah Jio, 2020 yılında çıkardığı son kitabı “Yeşil Deniz Kabuğu” romanını Türk hayranlarına armağan etmiştir. 2012 yılından beri yazarlık yapan Sarah Jio’nun son kitapları sırasıyla: Yeşil Deniz Kabuğu, Paris’ten Çiçeklerle ve Agapi’dir. Son zamanların en iyi aşk romanı yazarlarından birisi olarak görülen Sarah Jio’nu, birbirinden tamamı ile farklı iki konuyu aşk ile bağlaması okurların beğenisini kazanmasına neden olmuştur. Gelecekle ilgili herhangi bir yazı kaleme almayan yazar, eserlerinde sürekli olarak geçmiş ve ana karakterin o anki hayatını ele almaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.